Giresun

FEVZİ KIRAÇ’IN HİZMETİ TAKDİR EDİLDİ

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Şebinkarahisar Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu binası yaptıran hayırsever işadamı Kıraç Holding Feyzi Kıraç'a, eğitime yönelik katkıları nedeniyle teşekkür plaketi takdim etti.

MYO konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Attar, Fevzi Kıraç'ın ülkede ekonomik kriz yaşandığı bir dönemde binanın yapımını üstlenmesini takdir ettiklerini söyledi.Attar, "bu  okula isminin verilmesi için de senato kararı alıp YÖK'e göndereceğiz ve takipçisi olacağız" dedi.
Fevzi Kıraç ise, üniversitenin yanında olmaya ve katkı ve hizmetlere devam edeceğini söyledi. 

Törende ayrıca okulun Radyo Televizyon Bölümü öğrencilerinin hazırladığı ve ilgiyle izlenen Kıraç'ın yaşam öyküsünü anlatan belgesel de sunuldu.

3fb734fbc0

Törene,GRÜ'nün akademik ve idari personeli ile birlikte, Kaymakam Erkan Kalender, Belediye Başkanı Şahin Yılancı, MYO Müdürü Fatih Aygün ve diğer protokol  üyeleri ve İstanbul’da bulunan vakıf ve dernek temsilcileri katıldı.  

Tören sonunda Fevzi Kıraç eşi ile birlikte yaptırdığı okulun başarılı olan ilk mezunlarına altın takı hediye etti.

ŞEBİN DERNEKLERİNDEN GIDA TEKNOLOJİSİ LABARATUARI AÇILDI

c41aef8c34

Feyzi Kıraç tarafından yaptırılan 4000 m2 lik bir eğitim alanına sahip  5 Katlı Şebinkarahisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu binasında; 17 adet derslik, 1 kantin, Müdür odası, 2 Müdür yardımcısı odası, Yüksekokul sekreteri odası, müdür sekreteri odası, 16 adet akademisyen odası, 1 seminer salonu, 2 adet idari personel çalışma ofisi ve laboratuarlar  var. Gıda Teknolojisi laboratuarların donanımı ise istanbul'da  faaliyet gösteren Şebinkarahisar dernekleri tarafından üstlenildi.DSC_8498Laboratuarın açılış töreninde  İstanbul Şebinkarahisarlılar Vakfı Başkanı Avni İşcan, İstanbul Şebinkarahisarlılar Derneği Başkanı Av. Hakan Özbay ve İstanbul Şebinkarahisarlılar İş Adamları Derneği Başkanı Bora Kılıç, tarafından Rektör Attar'a plaket takdim edildi.

DSC_8505

Törenin ardından laboratuarların açılışı gerçekleştirildi. Laboratuarda, yerel ürünler üzerinde çalışma yapılacak ve onların kayıt altına alınarak tescili yapılabilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir