Giresun

FETÖ’NÜN ORDU’DAKİ RADAR TUZAĞI

Ne derece doğru bilmem ama doğruysa da yadırgamam;

Türkiye'ye TEDES(Trafik Elektronik Denetleme Sistemi) yani dijital radar sistemini kuran firmanın Fetullah Gülen Cemaati'ne ve bu cemaatin terör örgütü FETÖ'yle ilişki içinde olduklarının belirlendiği belirtiliyor.

Bu sistemi Karadeniz’de Ordu Büyükşehir Belediyesi kurdu.  Sisteme göre MOBESE'ler doğrudan Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışıyor.

Sınırları içerisinde MOBESE sistemini kurmaları istenen belediyelere sistem üzerinden kesilen trafik cezalarının yüzde 30'u aktarılıyor.

Başkan Enver Yılmaz şirketle bu kapsamda anlaştı. Şirket ve  kendisi parasını bir an önce tahsil etme çabasıyla da, 20 KM'ye,  19 ayrı noktaya tespit kameraları koyarak 'trafik tuzağı' ile sürücülere para cezası keserek kan kusturdu.Hızlı gittin "şırak", kavşakta durmadın"şırak", kırmızı ışık "şırak". Aynı gün 8-10 kere şıraklanan oldu.

Şırak şırak çekilen fotoğraflar para oldu aktı kasalara . 

Bu düzenle ilgili CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, seçimin hemen akabinde TBMM’ye bir önerge vererek sorunu, konuyu gündeme getirdi, aşırı ve haksız cezaların iptalini isteyerek bir tartışma başlattı.

Sistemi kuran firmayla ilgili kaygı ve kuşkular da aynı önergede mevcuttu.

Kimdi bu firma, Belediye Başkanı Enver Yılmaz'la sahiplerinin yakınlığı neydi?

Bunları öğrenemedik, söylemediler…

Şimdi itiraf ediliyor.
 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de  söylüyor.

 

Enver Yılmaz, hani bu firmayı ve sistemi savunan AKP’li başkan varya; şimdi bu işe ne diyecek? AKP bu ilişkiyi görüp FETÖ'yle mücadele kapsamında Yılmaz'a bir yaptırım uygulayacak mı?

Yoksa, “17-25 Aralık sonrası” diye af kapsamına mı girecek, göreceğiz!..

Firmanın gerçekten FETÖ bağlantısı var mı, bu yargılama sonunda ortaya çıkacak

Dolayısıyla isnat edilen suç ne bilemiyoruz, TCK’daki karşılığı aranır bulunur tabi ama yüzeysel olarak bu suç; “belediye ve bu şirketin halkın trafik kusurlarını paraya dönüştürerek yasadışı örgüt bağlantılı bir firmaya kaynak aktarmak” şeklinde özetlenebilinir.

Bu suç sabit olunursa, bunu AKP nasıl açıklayacak?

Onu bunu geçtik; 20 Km’lik şehiriçi geçişindeki bu FETÖ tuzaklarını kim söküp atacak

FETÖ'yle mücadele diyorsunuz, buyurun fırsat!.. Görelim bakalım sökün atın da anlayalım;  mert misiniz, namert mi?


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir