Giresun

FETÖ’CÜ AKP’LİLERE NEDEN DOKUNULMUYOR?

TSK’dan Emniyet’e, memurlardan akademisyenlere, iş dünyasından medyaya kadar  Fetullah Gülen Cemaati’ne yönelik  operasyonlar sürüyor. Ancak operasyonların siyasete ve özellikle de yolsuzlukların ve kirli ilişkilerin ortaya çıktığı  tarih olan 17-25 Aralık tarihine kadar bu cemaatle ittifak içinde olduğu bilinen AKP’ye sıçramaması tartışma yaratıyor. Siyasetin tepe noktalarında olan bakan, başbakan yardımcısı ve bu örgütün kontenjanlarından seçilen milletvekillerine bugüne kadar dokunulmadı. 

İllerde de benzer bir durum sözkonusu.

Bu partiden olan veya bu partiye yakın olan ancak FETÖ'cü olarak bilinen il-ilçe  yöneticileri, belediye başkanı, bürokrat, akademisyen, işadamlarına dokunulmaması ve adeta korunması, FETÖ'yle mücadeledeki samimiyeti de tartışılır hale getiriyor. 

Gazeteci Can Ataklı, bu konuda yazdığı yazıda bugünkü “Siyasete sıra gelmesini daha çok bekleriz” başlıklı yazısında konuya değinerek, “AKP çevrelerinden edindiğim bilgilere göre halen parlamentoda görev yapan en az 30 milletvekilinin dinci faşist Fethullah Gülen terör örgütü ile direkt bağlantılı oldukları saptanmış durumda” dedi.

Ataklı şöyle devam etti: “Kişisel olarak siyaset kısmına bir süre daha dokunulmayacağını düşünüyorum. Daha da doğrusu henüz dokunulamayacağını sanıyorum. Çünkü iş siyasete geldiği an asıl bomba orada patlayacak. Çok önemli siyasi isimlerin bu soruşturmadan kaçması ya da kendini aklaması mümkün değil. AKP çevrelerinden edindiğim bilgilere göre halen parlamentoda görev yapan en az 30 milletvekilinin dinci faşist Fethullah Gülen terör örgütü ile direkt bağlantılı oldukları saptanmış durumda.”

“GENEL HEM YEREL SEÇİMLER ERKENE ÇEKİLEBİLİR”

Can Ataklı, “Bazı AKP'liler daha da iddialı konuşarak ‘Meclis'teki Fethullahçı AKP milletvekili sayısı 82’ diyorlar” iddiasını gündeme getiriyorlar. “Bu bana ilginç geldi çünkü ‘yaklaşık 50’ veya ‘75'e yakın’ gibi tedbirli konuşmak yerine direkt ‘82’ diye kesin rakam veriyorlar” diyen Can Ataklı şunları yazdı:

“Operasyonların siyasete yansıması ile birlikte eğer söylenen rakamlar doğruysa 40 ve üzeri milletvekilinin ‘darbeye destek, terör örgütü üyesi olmak ve vatan hainliği’ ile suçlanması halinde AKP'nin Meclis'teki sayısı salt çoğunluğun altına düşüyor. Saray bunu göze alabilir mi? Alamaz. Çünkü Meclis'teki çoğunluğunu kaybetmiş bir AKP paniğe kapılır ve bütün gücüne rağmen ‘Bu iş Erdoğan'la, yani tek adamla olmuyor, ülke iç savaşa sürükleniyor’ endişesi AKP'de de hakim olur.

Bu durumda sokaktaki kalabalıkların hiçbir hükmü kalmaz.

O halde sarayın siyasi operasyon başlamadan önce hem genel hem yerel seçimleri erkene çekmesi, hatta bu yıl içinde yapmaya kalkması kimse için şaşırtıcı olmamalı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir