AktüelUlusal

FATİH KORKMAZ’DAN BÜYÜK HAMLELER

Giresun’un yerel medyasında yetişerek adını Karadeniz Bölgesine duyuran TV yayıncısı Fatih Korkmaz yeni transfer olduğu Samsun’daki bölge tv kanalında da çok  önemli çalışmalar yapmaya başladı.

 Eski adı AKS TV olan Samsun’un tek uydu kanalı Haberaks Tv’de görevine başlayan Giresun’lu hemşehrimiz Fatih Korkmaz, Samsun’da da dikkatleri çekmeye başladı. Haberaks’ın yayın formatını yenilenmesi, tematik bölge haber kanalı haline getirilmesi, Karadeniz’e hitap etmeye başlaması, Fatih Korkmaz’ın yayıncılık farkını bir kez daha gösterdi.

Korkmaz’ın Nisan ayında göreve başlamasının ardından, Mayıs ayının sonunda Teledünya kablolu TV yayınlarına başlayan Haberaks, Karadeniz Bölgesi’nin ilk kablolu TV yayını yapan kanalı olma özelliğini kazanmış oldu. Daha önce TURKSAT uydusu üzerinden Türkiye Avrupa ve Orta Asya Devletlerine yayın yapan Haberaks TV, bunun yanı sıra Fatih Korkmaz’ın çalışmaları sonucu 3 Hazirandan itibaren D-Smart 155. Kanalından da yayınlarına başladı. Bu güne kadar Karadeniz kanalları EPG Sıralamasında 240’nın altında bir sırada yer alamazken  Bölge Haber Kanalı Haberaks 155. Kanal sırasına girmiş oldu. Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz yaptığı  açıklamada,  “ 30 Mart seçimleri ardından 7 Nisanda yeni işyerimde yeni görevime başladım, Samsun çok güzel ve büyük bir il, hintarlantı çok geniş, Sinop, Amasya, Tokat, Çorum, Kastamonu ve Ünye tamamen Samsun’un etkinlik alanında, ayrıca Karadeniz Bölgesinin en gelişmiş ili, yayıncılık alanında potansiyeli çok geniş, çok ciddi talep ve potansiyel var. Analizlerimizi tamamladıktan sonra ekibimizle yeni vizyon geliştirdik ve uygulamaya başladık, Haberaks Tv için; Doğuda Artvin’den batıda Bartın’a, Kastamonu’dan Amasya Çorum hattına, bir yayın üçgeni çizdik, başta merkezimiz Samsun olmak üzere Bölgemizin diğer önemli illeri Ordu, Giresun ve Trabzon’u önemseyerek bölgenin geneline hitap eden bir haber kanalı oluşturmaya başladık. Türksat Uydusunun dışında, D-Smart, Teledünya Kablolu yayın platformlarından da yayınlarımıza başladık, yeni platformlar bizi daha fazla insanlara ulaştırdı. Sadece Samsun’da potansiyel izleyici kapasitemiz 200 bin artış gösterdi, Sinop’ta hiç tv kanalı yok, Çorum ,Amasya, Kastamonu’da uydu yayıncılığı yapan profesyonel  kanal yok, bu illerimizin tamamı, ilçeleri, köyleri uydudan ve diğer dijital yayın platformlarından Haberaks’ı izliyorlar, bölgenin haberlerini Haberaks’tan alıyorlar, böylece mevcut potansiyelimizle Bölgemizde, yurt içinde ve yurt dışında toplam 12 Milyon potansiyel izleyici kitlesine hitap edebilir konumumuz var, Orta Karadeniz’in tüm haber ihtiyacını karşılıyoruz. Hedef Karadeniz Bölgesinin tamamına hitap etmektir, Samsun’un tek uydu tv kanalı Haberaks’ın sorumluluklarını biliyoruz ve bu yönde ciddi çalışmalar yapıyoruz, Haberaks çok daha büyüyecektir, bir yıl sonra daha farklı bir yerde olacağız” dedi.

Fatih Korkmaz yaptığı açıklamada Haberaks Tv’nin sahipleri hakkında da kısa bilgi vererek “ Türkiye’nin en önemli gruplarından Borsan Şirketler Grubu’nun bünyesindeyiz. Borsan Grup, Samsunda, İstanbul’da,  Avrupa’da ve Asya’da ticari faaliyetleri, fabrikaları olan bir şirketler grubudur. Kablo ve altyapı teknolojilerinden sağlık sektöründe hastane işletmeciliği, inşaat ve konut sektöründen medya basın yayın sektöründe, dekorasyon mobilya imalat sektöründen pazarlama sektörüne kadar 9 farklı sektörde, faaliyet gösteren büyük bir firmanın şemsiyesi altında olmak bize güven veriyor. 2013 yılında kanalı satın alan Borsan Grupla çalışmanın ayrıcalığını yaşıyorum, Yönetim Kurulu Başkanımız Adnan Ölmez ve yardımcısı Ahmet Şenocak’ın destekleriyle 2015 yılında yeni teknolojik yatırımlarımızı bitirmiş olacağız, son derece modern ve profesyonel altyapılı stüdyolar hazırlıyoruz, 2015 de Karadeniz Bölgemize daha iyi hizmetler vereceğiz.” dedi.

        Giresun’un yetiştirdiği bir yayıncının Giresun’dan sonra, sırasıyla Ordu ve Samsun gibi illerde de yayıncılık ve Tv yöneticiliği yapması, bölgesel yayıncı unvanı alması Giresun’da memnuniyetle karşılandı. Korkmaz, 2004-2014 seçim dönemlerinde Giresun, Bayburt, Ordu, Trabzon,Tokat ve Samsun illerinde anket çalışmaları yapan Kodar anket firmasının sahibi olarak da bölgedeki siyasilerce tanınıyordu. 30 Mart seçimlerinde Ordu Büyükşehir anketlerinde;  % 98,7  Giresun anketlerinde  %  97, 2, diğer bölgelerde ise ortalama % 96, 6 oranlarında isabet başarısı elde etmişti. Fatih Korkmaz’ın hem tv yayıncılığında bölgesel isim olması ve hem de anket araştırma çalışmalarındaki başarıları Giresun kamuoyu tarafından da takdirle  karşılanmaya başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir