Giresun

EVLİLİKLERİ BİTTİ, AŞKLARI BİTMEDİ

İŞARET DİLİYLE 'EVET' DEDİLER

3 yıl evli kaldıktan sonra boşanan engelli çift, 35 yaşındaki Tarık Koç ile 34 yaşındaki Serap Arslantaş, 6 yıl sonra çocukları için tekrar nikah masasına oturarak evlendiler. Çiftin nikahını Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu kıydı.
İşitme engelli Tarık Koç ve hem işitme hem de konuşma engelli Serap Altıntaş,  2004 yılında Giresun Sağır, Dilsizler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde tanıştılar. Aynı yıl evlenen çiftin Oğulcan ve Onur adında iki erkek çocukları oldu. 2007 yılında aşırı geçimsizlik nedeniyle boşanan çiftler illerini de ayırdılar. Ama Antalya Adliyesi'nde çalışmaya başlayan Arslantaş ile Aksa Elektrik Giresun Müdürlüğü'nde çalışan Koç, aralarındaki iletişimi koparmadı. Tarık Koç, eski eşine çocuklara bakmakta zorluk çektiğini anlatınca çift yeniden evlenmeyi kararlaştırdı.t8g380e4owc860z48x3l51

Başkan Kerim Aksu'nun kıydığı nikahta Belediye çalışanı Gencer Külekçi ile Hasan Özkaya şahitlik yaparken,belediye çalışanı Emine Çetinkaya da işaret dili ile çift ve Başkan Aksu arasındaki iletişimi sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir