GenelGiresunManşet Üstü

EŞREF KARAİBRAHİM İSTİFA ETMİYOR

CHP'nin il genelinde aldığı seçim başarısızlığının sorumlusu olarak gösterilen ve istifa etmesi istenen Giresun  İl Başkanı Eşref Karaibrahim, 'göreve devam'dedi. İl yöenetim kurulu üyeleriyle birlikte bir basın toplantısı düzenleyen  Karaibrahim,  "başarısızlığı kabul ediyorum, ama istifa etmeyeceğim. istifa isteklerinin perde arkasında bazı güçler var. Başarısızlıkla ilgili değil.Milletvekilliği hesabı olanlar seçim öncesinde partiyi dizayn etmek istiyor""dedi. 

CHP İl Başkanı Karaibrahim şunları söyledi: "Herkes nasıl çalıştığımızı gördü. İlçe teşkilatlarımızda belediye başkan adayları ön seçimle belirlendi. İlçe teşkilatları kimi aday görmek istediyse o isim aday oldu.Ancak partiyi dizayn etmek isteyenler var. Milletvekilliği seçimlerine başka yönetimle gitmek isteyenler var. İstifamızın istenmesi milletvekilliği seçimlerinde hesabı olanların hareketidir.İstifa etmeyi düşünmüyorum çünkü istifa etmem halinde bir ay içerisinde kongreye gidilmek zorundadır ve önümüzde bir Cumhurbaşkanlığı Seçimi var. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partiyi kongre kargaşası içerisine bırakmak istemiyorum" diye konuştu

Karaibrahim. "il genel meclisi oylarımızda  azalma yok, aynı oyumuzu almışız. Ama bu başarı değil. Bizim belediye sayımız 3'dü, bunu 6'ya çıkarmak  hedefti. Bunun için başarısız" dedi. 

DSC_5278"BULANCAK'TA STRATEJİK HATA YAPILDI. YÜRÜYÜŞ AKP'YE YARADI"  

Bulancak'ta seçimi kazanma umudu içinde olduklarını söyleyen Eşref Karaibrahim, aday Fatma Karaibrahim Canik'in strateji hatası yaptığını ima ederek, "Bir yürüyüş yapıldı, binlerce kişi katıldı. Bu yürüyüş AKP'ye yaradı.CHP seçimi kazanıyor şeklinde algı yaratıldı. Böylece oylar bize gelen oylar AKP'de birleşti" tespitini yaptı. 

Karaibrahim, Görele'de CHP'nin kazanamamasını ise; "Bağımsız aday  AKP'nin oylarını bölemedi. Bize gelecek oylar bağımsız adaya gitti. Bir de eski CHP'li başkan Nazım Dede, AKP'ye çalıştı" sözleriyle değerlendirdi. 

Karaibrahim, Cumhurbaşkanlığı ve genel seçim öncesinde istifalarının yanlış olacağını savunarak seçimleri değerlendirmek üzere örgütten rapor istediklerini ve cumartesi günü danışma meclisi toplantısı yapacaklarını ve oradaki karara göre hareket edeceklerini söyledi

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun istifasını istediği iddialarını rededen Eşref Karaibrahim, adeta meydan okuyarak, "ben genel başkan adında görev yapıyorum. Üstümüzde bize emir verecek kimse yok.Milletvekili veya belediye başkanından emir almam" dedi. 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir