GiresunSiyaset

EŞREF BODUR ESPİYE CHP İLÇE BAŞKANI SEÇİLDİ

Espiye CHP ilçe kongresi gerçekleşti. Mevcut başkan İbrahim Akgün’ün aday olmadığı seçimlerde Eşref Bodur ile Sefa Yılmaz’ın listeleri yarıştı. Bodur ilçe başkanlığı görevine seçildi.

91 delegeden 86’sının oy kullandığı seçimlerde, Eşref Bodur 56, Sefa Yılmaz ise 30 oy aldı. Kongrede, adayların yanı sıra, İbrahim Akgün, Eynesil İlçe Başkanı Erhan Cebeci, İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Yılmaz, Ömer Adıgüzel, Mehmet Turan,  Kerim Kabagöz, İl Başkanı Fikri Bilge, önceki dönem milletvekilleri Eşref Karaibrahim ve Bülent Bektaşoğlu birer konuşma yaptılar.  

Divan başkanlığını Yılmaz Kirmanoğlu’nun yaptığı kongreyi; önceki dönem milletvekilleri Bülent Bektaşoğlu, Eşref Karaibrahim, il başkanı Fikri Bilge, merkez ilçe başkanı Hakan Türker, Soğukpınar Belediye Başkanı Mustafa Eyice, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları ve kalabalık bir partili ve davetli topluluğu katıldı.   

CHP’de bugüne kadar yapılan ilçe kongrelerinde Dereli’de Osman Bektaş, Görele’de Salih zeki Bayram, Alucra’da Osman Seferoğlu, Şebinkarahisar’da Tamer Gürsoy ilçe başkanlıklarına seçildiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir