Eğitim

ESPİYE’DE YURT SORUNU SÜRÜYOR

Giresun Üniversitesine bağlı Espiye Meslek Yüksek Okulu 2013-2014 eğitim-öğretim yılı için öğrenci kayıtları tamamlandı. 2013-2014 eğitim-öğretim yılı için 700 öğrenci kontenjanı bulunan okulda toplamda 5 bölüm açıldı. Ancak ilçede öğrencilerin en büyük sıkıntılarından biri barınma. İlçede  devlet yurdunun olmaması ve yeterli sayıda özel yurt bulunmaması öğrencileri mağdur ediyor.

Bunu ortadan kaldırmak amacıyla  Espiye Belediyesi tarafından Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin barınma, eşya, ısınma, gıda ve her türlü sorunlarına çözüm bulmak için yardım masası oluşturuldu. Otogar ve Meslek Yüksek Okulu bahçesinde sabah saatlerinde kurulan yardım masalarında gelen velilere ve öğrencilere poğaça ve meyve suyu ikram edildi.

Geçtiğimiz günlerde başlatılan eşya ve öğrencilere kiralık ev kampanyalarında belediyeye başvuran vatandaşlarla  öğrenciler buluşturuldu. Öğrenciler evlerini kiralamak istedikleri ev sahipleri ile görüştürüldü. Öğrencilerin ihtiyacı olan eşyaların listesi çıkarıldı ve mevcut eşyaların öğrencilere dağıtılması ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Veliler ve öğrenciler Espiye Belediyesi’nin bu hizmeti sunmasından ötürü duydukları memnuniyeti belirttiler.

Espiye Belediye Başkanı Erol KARADERE konu ile ilgili yaptığı açıklamada ‘’ Eğitime verilen destek ilçemiz ve ülkemiz adına çok değerlidir. Ekonomik anlamda da öğrencilerimiz ilçemiz için büyük önem taşımaktadır. Öğrencilerimize ilçemizde rahat etmeleri ve güvenilir bir şekilde eğitimlerini tamamlamaları için gereken desteği sağlayacağız.’’ Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir