GiresunSiyaset

ESİN AYDEMİR HACIALİOĞLU BAKIRKÖY’DEN ADAY ADAYI…

HALEN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİNİ YÜRÜTEN GİRESUN DOĞUMLU MİMAR HACIALİOĞLU, CHP’DEN BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir ve Zeytinburnu Belediye Meclis üyesi Mimar Esin Aydemir Hacıalioğlu, Bakırköy belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. Hacıalioğlu, yaptığı basın açıklamasında, Bakırköy’de yaşanan tüm kirliliklere karşı temizlik kampanyasını, sokak sokak, mahalle mahalle yapmamız gerekiyor. Kültürel, çevresel, sosyal ve idari kirliliği hep birlikte temizlemek öncelikli görevimizdir” dedi.

Mimar Hacıalioğlu açıklamasında şunları söyledi:” 50 yıldır Bakırköy’de yaşayan bir komşunuz olarak, mesleğim ve kent mücadelesi deneyimimin Bakırköy’e önemli katkıda bulunacağını düşünerek aday oldum.

“Büyük projeler” ile aday olmuyorum. Öncelikle Bakırköy’ün kendi zenginliklerinin en büyük proje olduğunu biliyorum. Bu zenginlikleri tekrar gün yüzüne çıkarmak ve Bakırköy halkı ile birlikte yaşamak gerektiğine inanıyorum.

Bakırköy’de yaşanan tüm kirliliklere karşı temizlik kampanyasını, sokak sokak, mahalle mahalle yapmamız gerekiyor. Kültürel, çevresel, sosyal ve idari kirliliği hep birlikte temizlemek öncelikli görevimizdir.

Gençlerimizin, yaşlılarımızın, kadınlarımızın önündeki engelleri kaldırmak ve katılımcı çözümler getirmek hepimizin en büyük projesi olmalıdır. Sahillerimizin, parklarımızın, çiçeğin böceğin, hayvanlarımızın, gözü yaşlı insanımızın derdine deva olmak en büyük başarımız olacaktır.

Bakırköy’ü hep birlikte yönetmek için ve aydınlanma hareketini yerelden yeniden başlatmak için adayım”.
ESİN AYDEMİR HACIALİOĞLU KİM?

Piraziz doğumlu olan ve İstanbul’da iş ve siyaset yaşamını sürdüren Esin Aydemir Hacıalioğlu, Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu… Edebiyat Fakültesi Eski Çağ Tarihi Urartu ve Kilikya kazılarında, Kazı Mimarlığı, çeşitli kuruluşların şantiye ve tasarım yöneticiliklerinin yanı sıra, özel eğitim kurumlarında yönetim kurulu başkanlığı yaptı. 1990 yılında TMMOB temsilcilik sekreterliği, İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Sekreterliği, Trakya Bakırköy Yönetim Kurulu Başkanlığı, 42. dönem Mimarlar Odası merkez yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu..

Hacıalioğlu, 30 Mart 2014 tarihinden bu yana Zeytinburnu Belediyesi Meclis üyeliği görevini sürdürüyor. Bu görevi sırasında özelikle çevre, imar ve kültürel varlıkların korunması konularında yürüttüğü etkin mücadelelerle tanınıyor.

 

 

Daha fazla göster

Bağlantılı haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı