GiresunSiyaset

ERZURUM’DAN KOBANİ AÇIKLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum, Kobani ve İŞİD bahane edilerek çıkarılan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Dr. Erzurum,”Kardeş kavgasına, iç savaşa ve bölücülerin istek ve beklentilerine sebep olacak her türlü girişim ve davranış Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarınca kabul edilemez" dedi.

MHP İl Başkanı Erzurum açıklamasında, "Aziz vatanımızın birçok yerinde bilhassa Güneydoğumuzdaki şehirlerde yaşanan olaylar iktidar sahiplerini düşünceye sevk etmeli, "Bir ve bütün olan milletimizi etnik parçalara ayırmanın" ne gibi ağır sonuçlar doğuracağını artık görmelidirler" ifadesinde bulundu.

Dr. Erzurum, şunlara yer verdi; “Bilhassa "Bölücü Terör Örgütü ile İmralı Canisiyle ve PKK'nın farklı yapılanmalarıyla kurdukları ilişkiyi gözden geçirmelidirler! Türk Milletinin, Türk Vatanının ve Türk Devletinin ne kadar hassas bir noktada durduğunu, komşu ülkelerdeki vahim olayların bizim içimizde ne gibi sonuçlar doğurabileceğini AKP hükümeti görmelidir! Vatan, Millet ve Devlet menfaatlerini her şeyin üzerinde tutan Milliyetçi Hareket Partililer, her türlü kışkırtmalara, yalan ve düzmece haberlere karşı "oyuna gelmeyecekler" kendilerinden beklenen sağduyuyu her zemin ve zamanda gösterdikleri gibi yine göstereceklerdir.”

Vatandaşlara da seslenen Erzurum, sağduyu çağrısında bulunarak, "Sokakları ateşe veren teröristlerle Kürt vatandaşları birbirinden ayırmalıdır. Bin yıllık kardeşliği bozmaya çalışanlara fırsat verilmemelidir. Türkiye'nin her zamankinden daha çok sağduyuya ve ferasete ihtiyacı vardır. Tabanımızı ve milleti kavgadan, sokak hareketlerinden uzak durmaya çağırıyoruz. PKK'nın istediği iç çatışmadır" diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir