GiresunManşet ÜstüSiyaset

ERZURUM 5 BİN KİŞİYE NASIL İŞ VERECEK?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun Belediye Başkan adayı Dr. Orhan Erzurum, Ankara’da bulunan bir ekiplerinin Avrupa Birliği imkanları ve hibe desteklerinden yararlanmak için çalışmalar yürüttüğünü belirterek, “Amacımız işsizliği ortadan kaldırmak, Giresun’un geleceğine damga vurmaktır” dedi.

Dr. Orhan Erzurum, Giresun’un en büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğunu belirterek gençlerin gelecek kaygısıyla yaşadığını ifade etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensuplarıyla yemekli toplantıda buluşan Erzurum Gazetecilerin gününü kutlayarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Giresun’un sorunlarını iyi bildiğini ve bu sorunları çözmek; Giresun’un geleceğine damga vurmak için aday olduğunu belirten Erzurum, “Açıkladığımız geri dönüşüm ve otopark projesiyle istihdam sağlayacağız. Avrupa Birliği imkanlarını en aktif şekilde değerlendireceğiz. Belediyenin dar bütçesiyle bu işler olmuyor. Belediyenin bütçesini genişletip böyle yatırımlar yapıp hem belediyeye gelir imkanları sağlayabilirsiniz.  Belediyenin böyle bir özelliği var. Bu kaynakları iyi yönetmekle alakalı bir durum.  Bizim Belediyeye direkt olarak 5 bin kişi alacağız gibi bir söylemimiz yok.Fakat yapacağımız yatırımlarla beş bin kişiye, hatta daha fazla kişiye iş imkanı sağlayacağız” dedi.

İşsizliğin nedeninin işin olmaması değil iş üretecek ekonomik dinamik ve süreçlerin bir bütün halinde harekete geçirilememesi olduğunu ifade eden Erzurum, “İşsizlik bir kader ya da bir bahane değildir asla da olmayacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir