Giresun

ERZRUM’DAN AKİLLERE ZOR SORU

"AKIL HOCANIZ ERDOĞAN MI, ÖCALAN MI?"

Partisinin İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyen Erzurum, geçtiğimiz günlerde, Reyhanlı'da ki hain terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet ve yaralılara acil şifalar dilekleriyle başladığı açıklamasında şunlara yer verdi; "Bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor, sorumlularını da lanetliyorum Türk milletinin başı sağ olsun.

Gerek iç politikadaki, PKK’nın çekilmesi sırasında yaşanan kepazelikler. Gerekse Suriye politikasındaki yanlışlar Türkiye’yi ağır bir sürece kıstırmış ve hareketsiz bırakmıştır.

Hükümetin küresel hesap ve planların hizmetine olacak şekilde tercih ettiği Suriye politikası vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini zedelemekte hırpalamakta ve heba etmektedir.

Milletimizin lehine ve menfaatine uygun davranmaya davet ediyoruz."

 

Bu toplantının istiklal marşı okunmadan, şehitlerimiz adına saygı duruşu yapılmadan başlaması da ayrıca bir muammadır."

Erzurum, "Giresunlu onursuz değildir, Akil e ihtiyaç duymaz, barış çığırtkanlığı adı altında hükümetin ve PKK’nın ne kadar bölücü politikası varsa sunmaya çalışanlar hayal kırıklığına uğrayacaktır. İstiklal harbinde iki tane gönüllü alay çıkaran Giresun'un milli hassasiyetini yok etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Artık hükümet kararlarını ve politikalarını yüce Türk milleti lehinde kullanmak zorundadır.

Ya milli devlet ve ün iter yapıyı, ya da federasyon ve başkanlık sistemine evet diyecektir" şeklinde konuştu

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir