Giresun

EROĞLU: “AK PARTİ’DEN İSTİFALAR BAŞLADI”

İYİ Parti Giresun il başkanı Abdulkadir Eroğlu, AKP’den istifalar başladığını ve partilerine yoğun katılımlar olduğunu açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan Eroğlu, “Son aylarda partimize yoğun bir ilgi sizler tarafından da farkedilmiş olacaktır. Üye sayımız her geçen gün artmakta ve de üye olmak isteyenler kendileri gelmektedir. Daha çok AKP den istifa vardır. Sahil ilçelerinde ve köylerde AKP’ye ilgi kırılmıştır” dedi.
Başkan Eroğlu, şunları söyledi: ”AKP’ nin memleketi yönetemediği açıktır. Döviz tutulamamakta, ekonomiye güven sıfır olup, hükümete güven kalmamıştır. Ekonominin de, memleketin de tek çaresi hemen seçimdedir. Seçim olunca en azından hükümeti kuran güven tazelemiş olacaktır. Hukukun olmadığı yerde güven de adalet de olmaz adalet olmazsa devlet olmaz.
Enflasyon devletin TUİK rakamlarındaki gibi hiç değildir. Kimse de inanmamaktadır. Enflasyon rakamlarını ENAG bağımsız enflasyon araştırma grubundan takip etmek lazımdır. Enflasyon yüzde 50 dir. Yılbaşında memur ve emeklilere en az yüzde 50 enflasyon yüzde 10 da refah payı ile yüzde 60 zam verilmelidir. İşçi köylü ve emekli bu ekonomik şartlarda ezilmişlerdir. Derin yoksulluk diye ekonomiye yeni bir kavram eklenmiştir. 5 milyon kişi işsizdir. Ekonomik sıkıntı esnafı bunaltmış ve icralık dosyalar 5 milyon kişi artmıştır. İnşallah iktidarımızla bu adaletsiz gidişe ve fakirliğe son vereceğiz”.
Öte yandan İYİ Parti teşkilat başkanı Koray Aydın, Pazar günü Giresun’a geliyor. Abdulkadir Eroğlu Aydın’ın partiye üye olanların rozet takılması törenine katılacağını açıkladı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir