EğitimGiresun

ERDOĞAN YÜZ YÜZE EĞİTİME KARAR VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlkokul 1’lerin ardından 2, 3, 4 ile 8 ve 12’nci sınıf öğrencileri de yüz yüze eğitime başlayacaklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı, “İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık” dedi.
Erdoğan, “Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı bir şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2.3.4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Uygun bulunan köy okullarında da yüz yüze eğitimde herhangi bir engel görülmemiştir. İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri MEB olarak dağıtmaya başlatıyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitime aşamalı geçişle ilgili bugün saat 11:00’da bakanlık merkez binada bir basın toplantısı yaparak detayları açıklayacak. Basın toplantısı öncesi sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Selçuk, tüm ilkokulların 12 Ekim’de açılacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir