GiresunManşet Üstü

ERDOĞAN-DAVUTOĞLU KAPIŞMASINDA KİM HAKLI?

GAVARAYA GEREK YOK

Ülkenin bir dönem Başbakanlığını, bakanlığını yapmış kişilere ‘banka dolandırıcılığı’ eski Cumhurbaşkanına da suç ortağı suçlaması yapılıyorsa ve o eski Başbakan ‘kim kimi zenginleştirdi ortaya çıksın’ diye kendini savunuyorsa; vahim, kritik bir noktadayız.
Bu dönemde hangi vakıf malları kimlere verildi, tahsisler kimlere yapıldı, hangi şirketler kurtarıldı, fakirin, fukaranın, gurabanın, doğmamış yetimin hakkını kim kime yedirdi, kim yedi bu tartışma bunu sağlamalı, yolsuzluklar ortaya çıkarılmalıdır.

Kavga başladı.Hengam çok.
Ülke yöneticilerinin, yol arkadaşlarının birlikte olduğu dönemleri,
birbirlerinin geçmişlerini sorgulamaları güzel. FETÖ ile yolların ayrılmasından sonra yaşananlara benziyor ortam.
Umarım ülkede bunu izlemekle yetinmeyecek yargıçlar, savcılar, muhalefet, basın hala vardır.

Sadede gelelim!

Sayın Cumhurbaşkanı; Halkbankasının kasalarını kim boşaltmaya kalktı, bul, çıkar ortaya…
Yasadışılık varsa yetki, sorumluluk sizde. Bulun…
Bekliyoruz.
Bu iş karakolda bitmeli.
Yok öyle yağma…

DAVUTOĞLU’NA KATILIYORUM

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarını kastederek “İstanbul Şehir Üniversitesi arazisine ilişkin asılsız ithamlara dair” ifadeleriyle bir açıklama paylaştı. Davutoğlu, Erdoğan’a yanıt verdiği açıklamasında şu anda görev yapanlar da dahil olmak üzere yaşayan bütün Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, kamu bankalarının bağlı olduğu bakanlar ve özelleştirme yüksek kurulunda görev yapmış yetkililerin ve onların birinci ve ikinci derece hısımlarının ve akrabalarının mal varlıklarını ve bu varlıklardaki değişimi, bu kişilerin siyasete girdikleri, devlet görevi üstlendikleri günden bugüne kadar araştırmak ve soruşturmak üzere TBMM’de gerekli komisyonlar oluşturulmasını istedi.
Bu talebe sonuna kadar katılıyorum.
Kapsam daha da genişletilmeli.
Bakanlar, milletvekilleri,bürokratlar…
Hatta belediye başkanlarının da, partisi ne olursa olsun görev dönemi öncesi ve sonrasındaki mal varlıkları, menkul ve gayrimenkulleri, paraları, yurt içi ve yurtdışında edindikleri, neydiler, ne olmuşlar ne varsa araştırılıp ortaya çıkarılmalı.

Temizlik şart.
Siyaset, mevki makamlar, zenginleşme aracı olmamalıdır. Türkiye’nin bu kamburları sırtından atmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir