GiresunSağlık

ENVER YÜCEL’DEN GRÜ’YE İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ

Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen "14 Mart Tıp Bayramı ve Beyaz Önlük Giyme Töreni" Güre Yerleşkesi'nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

ENVER YÜCEL'DEN GRÜ'YE İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ

Törene Bahçeşehir Üniversite (BAU) Mütevelli Heyeti Başkanı Piraziz'li hemşerimiz Enver Yücel de katıldı. Yücel konuşmasında genç doktor adaylarına, her ne olursa olsun bu kutsal mesleği ülkenin her köşesinde icra etmelerinin önemli bir görev olduğunu söyledi. Yücel sözlerine şu şekilde devam etti; “Giresun Üniversitesi 2006 yılında kuruldu. Bahçeşehir Üniversitesi ise 1998 yılında. Bu çatı altında binlerce genç eğitim görüyor. Bir üniversitenin gelişmesi için 40 yılı aşmak gerek. Bu gelişimin devamı için de hem yerel yönetimlerin hem de bakanların, milletvekillerinin desteği lazım. Biz Giresun Üniversitesinin kurulmasında epeyi gayret ettik, çaba sarf ettik. Giresun Üniversitesi hepimizin ortak değeridir. Bu sebeple Bahçeşehir Üniversitesi ile Giresun Üniversitesi arasında çeşitli alanlarda işbirliği yapılabilir. Bu anlamda Üniversitemizin sahip olduğu imkanları Giresun Üniversitesi ile paylaşmaktan memnuniyet duyarız”

Enver Yücel “Malum gazetelerde hepimiz zaman zaman doktorlara yapılan muameleleri görüyoruz, nasıl kadına şiddeti kınıyorsak 14 Mart Tıp Bayramı ile de doktorlarımıza yapılan bu şiddeti nefretle bir kez daha kınıyorum. Gençlerimiz doktor olacaklar ve hepimize hizmet verecekler ülkemizin her köşesinde bu hizmetlerini sürdürecekler. Kendilerine bundan sonra ki eğitim hayatında, hem de çalışma hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Cin ise yaptığı konuşmada, “Tıp deyince benim aklıma hep eski bir bilim alanı olarak geliyor. İnsanoğlu var olduğu günden itibaren Tıp bilimi ile uğraşmaya başlamıştır. Hem en eski hem de hızlı gelişen bir bilim alanıdır; Tıp. Çünkü insanın doğasındaki merak insanın vücudunun nasıl işlediğini merak etme ve insanı iyileştirme gibi çeşitli uğraşlarla eskiden bu yana hep gündemde olmuş ve tıp alanında çalışan insanlar bu bilime katkı sağlamıştır” iİfadelerini kullandı.

Beyaz önlük giyme töreni öncesi BAU Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç, doktor adayı öğrencilere konferans verdi. Konferansın ardından Tıp Fakültesi öğrencileri törenle beyaz önlüklerini giydi.

Törene Giresun Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, GRÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Cin, BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ve çok sayıda davetli ile öğrencilerin aileleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir