GiresunKültür - Sanat

ENGELLİLER ENGELLERİ GİRESUN’DA TARTIŞACAKLAR

Almanya''da Köln ve Röstrathda bulunan engelli dernekleri Lebenshilfe ve WMB ile Giresun'daki engelli dernekleri bir araya geliyor.

Giresun Belediyesi’nin himayesinde gerçekleşecek olan Almanya- Türkiye Giresun engelli dernekleri buluşmasında konuklar cuma akşamı ilimizde olacaklar. 25 Eylül 2014 – 2 Ekim 2014 tarihleri arasında ilimizde bulunacak olan Almanya engelli dernekleri yöneticileri ve engelliler, Giresun'da engellilerin eğitimi, barınması, istihdamı, bakımı, korunması, yaşamı ve hakları konularında katılımcılara bilgiler verecekler.

Giresun Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nün daveti ve Belediyenin katkılarıyla İlimize gelen Alman konuklar, Giresun Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, Giresun Görme Engelliler Derneği, Giresun Özel Sporcular Gençlik Spor Kulübü, Anadolu Engelliler Yardımlaşma Dayanışma Derneği yöneticileri ve üyeleri ile bir araya gelecekler. Engellilere, ailelerine, ilgili kurum ve kuruluşlara Almanya'daki Engelli Hakları, onların yaşam ve çalışma koşulları, dünden bugüne geldikleri yer, toplum içindeki yerleri, yasal düzenlemeler ve Birleşmiş Milletler sözleşmesiyle birlikte getirilen değişiklikler konularında bilgi değişimi, engellilerin istihdamı konularında iki ülke arasındaki uygulamaları konuşacaklar.

Giresun Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Tuncer Dervişoğlu, Almanya'dan gelen konukların bir haftalık Giresun programında iki ülkedeki uygulamaların panelde tartışılacağını, ayrıca belediye, valilik, engellilere hizmet veren kurum ve kuruluşların ziyaret edileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir