Giresun

‘COPLA YARALANAN YOK’ AÇIKLAMASI

ONUR TELE TAKILINCA, BİLEĞİ BURKULMUŞ, DÜŞÜNCE AYAĞI KIRILMIŞ 

Giresun Emniyet Müdürlüğü, Yeşilgiresun Belediyespor-Trabzonspor Basketbol Takımları arasında oynanan karşılaşma sonrasında, çıkan olaylardan seyirciyi sorumlu tuttu. Müdürlükten konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, salondan çıkan seyircilerin ikazlara rağmen salonun etrafından ayrılmayarak rakip takım oyuncu ve yöneticilerine karşı küfürlü söylemlerde bulundukları ve polisleri taş attıkları, bu taşlar nedeniyle 2 polisin yaralandığı, 10 polisin de  tedavi gerektirmeyecek şekilde etkilendiği belirtildi.

 "DAĞILMADILAR, KÜFÜR EDİP, TAŞ ATTILAR"

Emniyet Müdürlüğü, polislerin kalabalığı copla dağıttığı sırada kalp spazmı geçiren vatandaşa da önce polislerin, dilini çıkararak müdahale ettiğini ayağı kırılan Mustafa Kemal Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi Onur Utku Torun'un da düşerek ayağının kendisinin kırdığını öne sürdü.

Açıklamada şu bilgiler yeraldı: "Ayağı kırılan seyircimizin olayı ise, Mobese Kameraları ve basın organlarının kameraları önünde cereyan etmiş, şahıs koşarken ayağı tele takılarak bileğinin dönmesi sonucu ayağı kırılmıştır. Yani her iki olayda da polisimizin bu şahıslara bire bir müdahalesi olmadığı gibi alınan tedbirler sayesinde çok daha büyük olayların meydana gelmesine engel olunmuştur.

Şunun bilinmesini isteriz ki Giresun Emniyet Müdürlüğü olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerçek amacı centilmence spor müsabakasının izlemek değil de bir takım gerginlikler yaratarak olaylar çıkararak adeta provakatörlük yapan şahıslara karşı kararlı tutumunu devam ettirecek, gerçek taraftarı diğerlerinden ayırarak olay çıkaranlara hukuki müeyyide ne ise onu uygulamaya devam edecektir".

Emniyet Müdürlüğü olaylarla ilgili halen devam eden teknik inceleme sonunda  ilgililer hakkında adli ve idari yaptırımların uygulanacağı sözünü verdi. 

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir