Aktüel

EMNİYET MÜDÜRÜ BULAK: EN ÖNEMLİ HAK, HABER ALMA HAKKIDIR

Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ve emniyet amirleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Giresun Polisevi Sosyal Tesisleri'nde basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi.

Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, burada yaptığı konuşmada,”Vatandaşlarımızın en önemli haklarından birisi de haber alma hakkıdır. Bir Kamu görevlisi mantalitesi içinde bu hakkın temini, halkımızın bilgilendirilmesi görevini yerine getiren medyanın önemi aşikardır. Bilginin toplanması doğruluğunun teyidi bunların değerlendirilmesi ve halka duyurulması itina ve fedakarlık istemektedir. Bu en zor kısmı gerçekleştiren çalışan gazetecilerimizin ne kadar önemli ve zor bir görevi yerine getirdiğinin bilinci içerisinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü şahsım ve Giresun Emniyet teşkilatı adına kutlarım” dedi.

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ise Emniyet Müdürü ve polis teşkilatına bu anlamlı günde kendilerini unutmadıkları için teşekkür etti.

Bayram, “ 10 Ocak 1961'de gazetecilerin haklarına ve basın özgürlüğüne sahip çıkmak amacıyla başlattıkları mücadelenin 53. yılındayız. 10 Ocak basın çalışanları için önemli bir gündür. Halk ile yönetim arasında bir köprü vazifesi gören, zor dönemde de önemli işlevler yüklenen Türk basını özellikle son yıllarda büyük bir gelişme göstermiş, Çağa ayak uydurma gayreti içine girmiştir. Basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması, hak ve özgürlüklerinin evrensel standartlara kavuşturulması basına daha da güç kazandıracaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Emniyet Müdürü Hikmet Bulak Günün Anısına Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram’a plaket takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir