Giresun

EĞİTİM-İŞ:PKK’YA TESLİM OLMAYIZ

Eğitim-İş Giresun Şubesi Başkanı Süleyman Çelebioğlı IŞİD’in Suriye’nin bölünmesi için kullanılan terör örgütlerinden birisi olduğunu belirterek,,”IŞİD güçlü gösterilerek, PKK silahlandırılıp, bölge kuvveti yapılmak isteniyor, ancak bu bir hayalden öteye geçemez” dedi..

Yazılı bir açıklamada bulunan Çelebioğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:” Aynel Arap (Kobana)’da PKK ve IŞİD arasında çatışma vardır, Suriye devletini yıkmak için çalışan iki terör örgütü savaşmaktadır . Yaşanan çatışmalardan dolayı Aynel Arap’ta halkın güvenli başka bölgelere gittiği açıktır. Amaç sivil halkın korunması değil, ilan edilen kantonun korunmasıdır.

Hem devlet kuruyorlar, hem 2000 kişilik IŞİD ile başa çıkamıyorlar, Türkiye’den, kantonu korumasını istiyorlar. Ancak, asıl gerçek PKK ‘nın ne kadar zayıf olduğudur. Halk desteği alamayan PKK, ayaklanma istese de hayal kırıklığı yaşamıştır.

Binlerce yıl birlikte yaşamış ve kaynaşarak Türk Milletini oluşturmuş halkımız bölücülere destek vermemiştir. Kürt devleti kurma isteklerinin hayal olmaktan öteye geçemeyeceği ortaya çıkmıştır. Suriye, bağımsız egemen bir devlet olarak vatan savunması yapmaktadır. Suriye’yi parçalayacak, AKP destekli ABD ve PKK planlarına karşıyız”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir