Eğitim

EĞİTİM ÇALIŞTAYI..

 Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Eğitimde İyi Örnek Çalıştayı-2013” Özel Yavuz Eğitim Kurumları Konferans Salonu’nda yapıldı.

Çalıştay da eğitimcilerin, eğitim ortamlarında uyguladıkları yenilikçi yöntemler ile teknik ve içeriklerden haberdar olmaları, özgün çalışmalarını belirleyerek ön plana çıkarmaları ve bu çalışmaların model alınmasının sağlanması amaçlanıyor.

Çalıştay’ın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt’un ardından, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Saffet Yıldırım kısa bir konuşma yaptı. Çalıştayda konuşan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, “Bugüne kadar ilimizde 2 Bin 400 sınıf öğretmeninden 2 Bin 200’ünün bu eğitimden geçmesi fevkalade bir olay. Önümüzdeki yeni eğitim yılında tekrar gündeme getirildiğinde ve uygulama yapıldığında daha güzel olacaktır. Eğitim bir milletin en önemli temel taşlarından biridir. İşte bu eğitimde de önemli olan nitelikli öğrenmedir. Öğrenci ne kadar iyi olursu olsun öğretmen nitelikli olmadıkça istenilen neticeye varmak çok zordur. Bu nedenle kamuda son yıllarda yöneticilerin yönetimiyle ilgili çalışmalar yapılıyor. Geçen yıl 4 iyi örnek çalışması, bu yıl 550 iyi örnek çalışması. Bu çok güzel bir olay. Bizim düşüncemiz bugünümüz dünden iyi olacak. Yarınımızda bugünden iyi olacak. Eğer böyleysen hedefe ulaşıyorsun demektir. Ülkeyi muhasır medeniyet seviyesine çıkarmak böyle olur. Bilgiye ulaşmak için çok çalışmak lazım. Atatürk’ün dediği gibi ‘Biz Cumhuriyeti akıl ve bilim üzerine kurduk.’ Aklı ve bilimi bir arada kullanmak gerekir.Cebinde parası olan değil bilgisi olan güçlüdür. Ben bu çalıştaya katılan arkadaşlarımı kutluyorum. Eğitimde ilerleme bu güzel örnekleri birbirinize aktararak olur.Kişi bilgiyi beyninde saklıyorsa bu bilginin hiçbir hükmü yoktur” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürü Kayhan Karlı, “Hızlı Değişim Çağının Okulları için Liderlik Yaklaşımı” konulu bir konuşma yaptı.

Çalıştay’a Vali Dursun Ali Şahin, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Saffet Yıldırım, Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürü Kayhan Karlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okuların idarecileri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir