AktüelGiresun

DUROĞLUNDA ORGANİK ÜRÜNLER PAZARI RAĞBET GÖRÜYOR

 

Duroğlu ‘nda bölgenin her ne kadar coğrafi yapısı eğimli olsa da, toprağın verimli olması ve dolayısı ile tarım yönünden de zengin olması yöre insanını üretime yönlendiriyor.

Belediye Başkanı Murat KILIÇASLAN, Yaylalara açılan bir kapı konumundaki Duroğlu için, yörenin tabiatına uygun katkısız besinleri vatandaşlara kazandırmak ve rahatça herkesin ulaşabileceği bir alan oluşturmaya yönelik girişimlerde bulunup Organik Ürünler Pazarını hizmete açtı.

Belde girişinde oluşturulan alanda yöre dışından insanlarında rağbet gösterdiği pazarda birçok çeşitte sebze, meyve, tohum ve hayvansal gıdalar yöre insanı tarafından yetiştirilip satışa sunuluyor. Son zamanlarda sağlıklı ve doğal gıdalara yönelen vatandaşlar ise bu durumdan oldukça memnun.

Bu konuda bir açıklama yapan Başkan KILIÇASLAN ise şunları söyledi. “Her hafta Salı günleri yüzde yüz organik ürünlerin bulunduğu;  Pancarından, turşusuna, tereyağından, mısır ununa birçok çeşitteki ürünler Duroğlu Pazarı'nda vatandaşlara hizmet veriyor. Amacımız; tüketiciyi yeniden katkısız doğal gıdalar ve sebzeler ile buluşturarak üreticinin de para kazanmasına katkıda bulunmak. Görüyoruz ki, hem üretici hem de tüketici olmak üzere her iki tarafta bu işten oldukça memnun. Bu durum bizleri ziyadesi ile mutlu ediyor" dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir