AktüelGiresun

DUROĞLU’NDA FINDIK FESTİVALİ VARDI

Fındığın başkenti Giresun’da, Duroğlu Belde Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Fındık Festivali’ yoğun bir katılımla gerçekleşti.

TBMM İDARE AMİRİ AKP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ HASAN TURAN FINDIK HARMANINDA…

ilkel fındık toplama ve harmanlama aletlerinin de sergilendiği festivalde, TBMM İdare Amiri Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve Duroğlu Belde Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan, gaz lambası ışığında yöresel kıyafetli kadınlarla çotanaklarından fındıkları ayırdılar.  

Festivale, AKP İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun Milletvekili Kadir Aydın, önceki dönem CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, AKP il ve ilçe yöneticileri, bazı daire müdürleri de katıldı.

Festival’de konuşan Duroğlu Belde Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan; “Halkın teveccühü ile  2009 yılında geldiğim görevden bugüne beldemizde yapılamaz denilen hizmetleri hayata geçirdim. Yaklaşık 40 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirerek beldemizin altyapı, su ve yol sorunlarını çözdük. Giresun’da olmaz denilen projeleri hayata geçirdik. Belediyenin görevleri sadece yol, su, altyapı yapmak değil sosyal belediyeciliği de yapmalıdır. Bu kapsamda festivalimizle halkımızı bir araya getirmekteyiz.” dedi

Belediye binasının önündeki alanda yapılan festivalde, Yerel sanatçılar, Ayşe Karaçam, Işıl Kılıç , Murat Çelik’in ardından Koray Avcı sahne aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı