GiresunSiyaset

DUROĞLU YETİM GİBİ

Şen yapmış olduğu açıklamada; “Ayın 13’ünde kar durdu, bugün ayın 24’ü. Duroğlunda hala kapalı olan yollar olduğunu vatandaşın mahallelerinde mahsur kaldığını söyledi. Duroğlunda yapılan bir çalışma olmadığından buzlanmadan dolayı kaza meydana geldi. Bu buzlanmalardan dolayı Belediyeyi ziyarete giden vatandaş evine dönerken kaza geçirmiştir. Hamurlu mahallesinden konacık mahallesine geçerken araç çarpıyor. Benim vatandaşım şu anda hastanede yoğun bakımda yatmaktadır. Buna da sebep olan önlemini almayan Belediyedir.

Ondan öncede 3 araç buzlanmadan dolayı kaza yaptı. Belediye Başkanı yollara kum atmayı düşünemiyor. Ben her zaman söylerim bu kar mücadelesini 23 Nisan çocuklarına devretsen rahatlıkla üstesinden gelirdi. Şu anda kar yağmıyor ve hala mahallerimizin yolları kapalı bu kadar beceriksiz bu kadar iş görmez bir belediye mevcut”.

 ÇÖZÜM ÜRETMEK BELEDİYENİN İŞİ

Çözüm üretmek Belediyenin işidir diyen Şen; “Hiçbir şekilde mazeret senin desturun olamaz. Senin desturun çözüm üretmek.  Benim mazotum bitti, kepçemin ağzı kırıldı, greyder’im yoktu diyemezsin. Şu anda çok komik bir durum söz konusu, kışın ortasında çağlayan köyüne Belediye tankerle su taşıyor. Yanlış anlamayın içme suyu değil. İnsanlar içme suyundan vazgeçti. Banyo bulaşık vs ihtiyaçlarını karşılamak için.

Hani derler ya sözün bittiği yerdeyiz.

Kışın suyun en bol olduğu zaman, kışın olmayan su yazın olması mümkün olabilir mi? Belediyenin neresine el atsan dökülüyor.

Sen çözüm üretmek zorundasın yoksa araç kiralayacaksın ve bu hizmeti vatandaşa götüreceksin. Senin işin hizmet etmek, fakat gördüğüm kadarıyla senin adamın benim adamım mantığı ile hareket ediyor. Belediye Başkanı herkesin belediye başkanıdır. Kişi ve mahalle ayırmamalı. Herkesin Belediye Başkanı olmak zorundasın. Onun için bizler Allah izin verirse Belediye Başkanı olduğumuzda kimseyi ayırmayacağız. Sen bana oy attın, sen atmadın demeyeceğiz.

Bunu yapan birinin zaten Belediye Başkanı olmaması gerekir. Böyle bir zihniyetle hizmet etmek mümkün değildir. O yüzden hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklamak gerekiyor” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir