Aktüel

DSİ DERELİ YOLUYLA AKSU’YU KÖPRÜYLE BAĞLIYOR

Eğitim Araştırma Hastanesi ile Çotanak Stadyumu’nun olduğu alandan Dereli yoluna bağlantı sağlayacak köprü yapımı hızla devam ediyor. DSİ tarafından projelendirilmesine karar verilen köprünün Mart ayı sonuna kullanıma sunulması planlanıyor.

Hastane ve Stadyumun hizmete girmesinden dolayı bölgede yaşanan trafik sıkışıklığını rahatlatacak olan köprü aynı zamanda hem hastane hem de stadyuma ulaşımı da genel olarak oldukça kolaylaştıracak.

4 Ocak 2021’de yapım ihalesi gerçekleşen köprünün 70 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğinde kemer tipi şeklinde dökme beton sistemi ile inşa edileceği bildirildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Projeye destekleri için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığımız ile DSİ Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Bu proje bölgede yaşanan her geçen gün artan trafik sorununu çözümleyecektir. Stadyum ile Hastane arasından Dereli yoluna projelendirilen köprümüz şimdiden Giresun’umuza hayırlı olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir