Giresun

DR. ALİ HAKAN GÜVENÇ ANITINDA ANILDI

17 Ağustos 2004 günü Kırgızistan’ın Tanrı Dağları, Popeda Dağı zirve tırmanışı yaparken kaybolan Giresunlu Dağcı Dr. Ali Hakan Güvenç, ölümünün 10.  Yılında düzenlenen törenle anıldı.

Giresun Belediyesi, Deniz Dağcılık Kulübü ve Tabipler Odası tarafından hazırlanan anma programı Giresun Kalesi’nde, Dr. Güvenç için Giresun Belediyesi tarafından yapılan anıt önünde gerçekleştirildi.

Burada konuşan Deniz Dağcılık Kulübü Adına konuşan Süleyman Özyazıcı, Dr. Hakan için yaptırılan anıt için teşekkür ettikten sonra, gelecek yıl anıtın etrafının düzenleneceğini söyledi.

Tabipler Odası Başkanı Dr. Bekir Poyraz ise dağcı, basketbolcu, yüzücü, sporcu olan Hakan Güvenç'in aynı zamanda çok iyi bir hekim olduğunu söyledi.

Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun İl dışında olması nedeniyle törene katılamadığını, Dr. Hakan Güvenç için burada bulunan dostlarına selamlarını ilettiğini ifade ederek ; "Dr. Hakan Güvenç küçükle küçük, büyükle büyük olan, Giresun'un simge isimlerinden olmayı başaran dostumuz, kardeşimiz, arkadaşımızdı. Ne mutlu ki sevenleri aradan 10 yıl geçse de O'nu unutmadılar. Dr. Hakan Güvenç'in Giresun sevgisini gelecek kuşaklara aktarmalıyız " dedi.

Anma Programı süresince Giresun Lisesi İzcileri Liderleri Yaşar Ünal ile birlikte saygı nöbeti tuttular. Dr. Hakan Güvenç, Anıtı’na çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulunuldu.

Kale'de yapılan anma törenin ardından Dr. Hakan Güveç'in arkadaşları, sevenleri yürüyerek Sokakbaşı Semtinde bulunan Deniz Dağcılık Kulübü'ne geçtiler. Burada dostları Dr. Hakan Güvenç'le ilgili anılarını paylaştılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir