Aktüel

DORUKAN DENETİMDE

ENGELLİ GENCİN TRAFİK POLİSLİĞİ HAYALİ GERÇEK OLDU

Giresun Valisi Enver Ünlü, Trafik Haftası kapsamında en büyük hayali trafik polisliği olan zihinsel ve bedensel engelli genci denetim ekibinde görevlendirerek, hayalini gerçekleştirdi.
Giresun Valisi Enver Ünlü, Dorukan Pekdemir isimli 21 yaşındaki % 86 engelli genci Giresun’un en işlek caddesinde denetim ekibinde görevlendildi. Dorukan, üniforma giyerek tam kapanma kapsamında olmayan araç sürücülerinin belgelerini kontrol etti.DORUKAN DENETİMDE

Vali Ünlü, Giresun Emniyet Müdürü Fahri Aktaş’la birlikte gencin mutluluğuna ortak oldu ve görev başında O’nu ziyaret ederek başarılar diledi. Dorukan’ı sürücülere “yeni personelimiz,trafik gönüllüsü” diye tanıtan Valinin “bu sefer ceza yazmayalım” sözlerine Dorukan’ın “belgelerinde eksik yok Sayın Valim” diye cevap vermesi dikkat çekti.
Dorukan Bekdemir, bir süre önce de e-devlet üzerinden Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvuruda bulunarak jandarma trafik timi ile uygulama yapmak istemiş ve Giresun İl Jandarma Komutanlığı radar uygulamasını Dorukan ile beraber gerçekleştirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir