Giresun

DOLMUŞ VE SERVİS ÜCRETLERİNE ZAM

ŞEHİRİÇİ 4 TL'DEN 6 TL'YE ÇIKTI. KAYADİBİ-CAMİLİ 6,50 TL

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında Giresun Belediye Meclisi’nden dolmuş ve sevis ücretlerine zam kararı çıktı.
Şehir içi dolmuş kooperatiflerinin zam talebini görüşen mecliste şehir içi sivil yolcu taşıma ücretleri 4,00 TL’den 6,00 TL’ye, öğrenci yolcu taşıma ücretleri ise 3,00 TL’den 4,00 TL’ye yükseltildi. Mecliste alınan karar gereğince Kayadibi-Camili dolmuş taşıma ücretleri de sivil 6,50 TL, öğrenci 4,00 TL olarak belirlendi.
Şehir içi belediye otobüslerinde ise yolcu taşıma ücretleri sivil 4,00 TL’ye, öğrenci ise 3,00 TL’ye çıkartıldı.

AK PARTİ, MHP EVET, CHP İYİ PARTİ HAYIR DEDİ 

Mecliste servis ücretleri de yeniden belirlendi. Şehir merkezine öğrenci taşıma ücretleri ilköğretim okulları için 315,00 TL, liseler için 325,00 TL, Bulancak Anadolu Lisesi ile Keşap Anadolu lisesi için 365,00 TL, İlköğretim kreş ve anaokuluna giden öğrenciler için yardımcı personellerin ise belirtilen ilköğretim tarifesine ek 50,00 TL olarak uygulanması kararlaştırıldı. Zam teklifine CHP ve İYİ Partili üyeler red oyu verdi ve karar bu nedenle oy çokluğuyla alındı.
Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, akaryakıta yapılan son zamlardan sonra dolmuş ücretlerinde artışa gitmelerinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak vatandaşlardan anlayış beklediklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir