Giresun

DOĞANKENT’E YENİ İSİM

VALİ DURSUN ALİ ŞAHİN, DOĞANKENT İSMİNİN 'HARŞİT' OLARAK DEĞİŞMESİ İSTEĞİNE OLUMLU BAKTI2013-998-1

Vali Dursun Ali Şahin, dün Tirebolu ve Doğankent ilçelerinde gerçekleştirdiği Cami açılışı ve temel atma törenlerinden sonra Doğankent ilçesinde de bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. 

Doğankent Merkez Camii Temel Atma Töreni’ninden sonra beraberindekilerle birlikte; Doğankent’te çalışmaları devam eden cadde düzenlemeleri ve alt yapı hizmetlerini inceleyerek Belediye Başkanı Nazmiye Kabadayı’dan Çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Müftülük ziyaretinin ardından vatandaşların sohbet etmek ve sorunlarını iletme isteğini geri çevirmeyen Vali Şahin, kıraathanelerde toplanan vatandaşlar ve muhtarlarla bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Doğankent ilçesinin adının Harşit olarak değiştirilmesi önerisini sunan vatandaşlara Vali Şahin, bu isteklerini olumlu bulduğunu, bunun için Valilik olarak gerekli çalışmaların başlatılacağını söyledi. Şahin, sınır bazı köylerin Doğankent’e bağlanması isteğine de olumlu bakarak, o köylerde ikamet eden vatandaşların yapılacak referandumda bu arzuları doğrultusunda oy kullanmalarının yeterli olacağını söyledi.

Vatandaşların yayla ve köy yolları, elektrik ve su sıkıntıları ile ilgili sorularını da cevaplayan Vali Şahin, bu yılsonuna kadar Giresun’da susuz köyün kalmayacağını, yol sorununun da büyük üçlüde tamamlanacağını dile getirerek, Valilik olarak yaylalarla ilgili çalışmaların olduğunu, bu çalışmalar sonucunda yaylaları, o yaylaları kullanan insanların istifadesine sunarak devlet tarafından bu yaylaların yol, elektrik ve su gibi alt yapı hizmetlerinin yapılacağını belirtti.

Ziyaret ve incelemeler sırasında Vali Dursun Ali Şahin’e Doğankent Kaymakamı Bilgehan Karanfil de eşlik etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir