Giresun

DOĞANKEN YOLUNDA HEYELAN…

Tirebolu-Gümüşhane Karayolu’nda meydana gelen heyelan nedeniyle yol tamamıyla ulaşıma kapandı.

Alınan bilgilere göre Tirebolu-Gümüşhane karayolunun 10 uncu kilometresinde Karaahmetli Köyü Örenkaya mevkiinde  meydana gelen heyelan sonucunda iki şeritli yol tamamen ulaşıma kapanırken, sabah saatlerinde meydana gelen heyelan sırasında yolun boş olması büyük bir faciayı önledi.

Karayolları 104.Şube Şefliği tarafından yolun ulaşıma açılması için çalışmalar devam ederken, Tirebolu-Doğankent arasında ulaşım Harşit Çayı’nın karşı kıyısından, eski karayolları güzergahı olan Körliman-Arslancık arasından tek şeritli olarak sağlanıyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Heyelanın büyüklüğü nedeniyle ulaşım çalışmalarında meydana gelecek aksamalar nedeniyle bu güzergahı kullanacak sürücülerin Doğankent-Tirebolu istikametine giderken Arslancık HES Köprüsünden karşıya geçmeleri, Tirebolu-Doğankent istikametine giderken de Tirebolu Körliman Köprüsünün Tirebolu tarafından eski servis yolunu kullanmaları gerekmektedir”ifadelerine yer verildi.   

 HEYELAN

Yolun ulaşıma kapanması üzerine heyelan bölgesine giden İl Genel Meclis Üyeleri Fatma Dil ve Hayati Bayram, heyelanlı bölgede incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir