EğitimGiresun

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 6 YIL SONRA NİHAYET

2015 yılında Prof.Dr.Aygün Attar’ın rektörlüğü döneminde kurulan Giresun Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, eğitime başlıyor. Süreç, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu’nun fakülteye bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinin açılması talebini onaylamasıyla başladı. Fakülteye 6 yıl aradan sonra 2021-2022 akademik yılında 60 öğrenci alınacak.
Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Diş Hekimliği Fakültesi’nin Nizamiye yerleşkesinde faliyete başlayacağını, hem eğitim öğretim, hem de klinik çalışmalar yapılacağını, bir taraftan da akademik personel ve cihaz eksikleri giderildiğini açıkladı. Binada halen inşaat çalışmaları yapıldığını söyleyen Can,”Klinik uygulamaları için kullanılacak alanlarda gerçekleştirilen bu çalışmaları yıl sonundan önce tamamlamayı ve hasta kabulüne başlamayı planlıyoruz” dedi.
Can, “Bütçe imkanlarımız ölçüsünde klinik faaliyetlerde kullanılacak önemli cihazların teminini büyük ölçüde gerçekleştirdik. 21 adet öğrenci simülasyon cihazı, 25 ünit ve 1 merkezi sten cihazının kurulumunu yapıyoruz. Bu yıl içinde de ihtiyaç duyulacak cihazların alımına devam edeceğiz. 20 Ağustos 2015 tarihinde kurulan Fakültemizde, son bir yıl içinde göreve başlayan, 1 araştırma görevlisi, 6 Dr. Öğretim Üyesi ile birlikte 2 profesörümüz halen görev yapmaktadır. Atama işlemleri devam eden iki Dr. Öğretim üyesiyle birlikte toplam 11 akademik personel görev yapacaktır. Akademik kadromuzu üniversitemize tahsis edilen kadro ölçüsünde artırmaya devam edeceğiz. Diş Hekimliği Fakültemizin ve Uygulama Hastanesinin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir