Giresun

DEVRİM EYLEM MUTLU CHP BAŞKAN ADAYI

12 Nisanda yapılacak olan CHP Bulancak İlçe Başkanlığına, mevcut başkan Reşat Özdemir'den sonra Devrim Eylem Mutlu da aday olduğunu açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan Mutlu şunları söyledi: “Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği bağımsızlık ve çağdaş uygarlık kurma çabaları kesintiye uğramıştır. Bilinçli olarak, hakkını ve hukukunu bilen, bunlara sahip çıkan, çağdaş bir toplum için yapılan mücadelenin kesintiye uğratılması nedeniyle; bu gün hortlayan ilkel ve yoz zihniyet topluma hakim kılınmaya çalışılmaktadır.

Özellikle kadınlar, gençler üzerinden, dini sömürü yoluyla toplumumuza şeriat gömleği giydirilmek istendiği bir ortamı yaşamaktayız.

Üniversitedeki rektörlerinin cahilliğe övgüler düzdüğü, aileden sorumlu bayan bakanların tecavüz edilen çocuklar için ‘’bir kereden bir şey olmaz’’ diyebilmek gibi sapıkca bir zihniyete söz sahipliği yaptığı, tecavüze uğrayan çocukları dahi cezalandıracağını söyleyebilmek gibi alçaklık ve adilik içinde bulunabildikleri, rezil bir ortamı yaşamakta ve şahit olmaktayız.

Toplumumuzda akp döneminde medya, sendikalar, kooperatifler, dernekler ve sivil toplum kuruluşları yani toplumun yaşamsal fonksiyonları kör edilmiş, toplumsal olmaktan çıkarılarak tek tip akp takip ve taklitçisi haline getirilmişlerdir.

İşte bu durumda biz Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine düşen görev susmak ve rüzgarla savrulmak değildir elbette.

Bizler halkımızın umudunu ve gelecekteki güzel günlere olan inancını yeşerterek, toplumumuzu bu yönde örgütleyerek, tüm bu olumsuz şartlarda dahi yılmak nedir bilmeyerek, inançla ve bitmeyen azimle hayat mücadelesine sarılarak, ezilenlerin safında ve onurlu mücadelesinde yer alarak, karanlığa meydan okuyarak, aydınlığı savunmalıyız.

İşte bu durumda izleyeceğimiz yol;Partimizin ilkeleri olan Halkçılık, Devrimcilik, Laiklik, Cumhuriyetçilik ilkelerine sıkı sıkıya sarılarak, onları rehber edinerek hareket etmeliyiz.Demokratik ve özgür nitelikli bir yapıda, bilime ve çağdaş düşüncelere açık, bilinçli ve örgütlü bir toplum yaratma ve yaşatma çabamızı hiç durmadan sürdürmeliyiz.

Bilimi ve bilimsel gerçekleri çalışmalarımızda rehber edinerek, toplumumuzu kültürel, düşünsel ve sanatsal etkinliklerle geleceğe taşıyarak mutlu bir dünya idealimizi gerçekleştirmeliyiz.

Yolumuz;Korkakça karanlığa teslim olmadan, çağdaş ve aydınlık geleceği bizlere miras bırakmak için atalarımızın ve yoldaşlarımızın canlarını vererek izledikleri mücadelenin yolu olacaktır.

Karanlığın ve yozluğun gücü bizleri yolumuzdan asla çeviremeyecek, Cumhuriyet’e ve Atatürk’ün yapmış olduğu devrimlere karşı çıkanların sonu,  tarihin karanlık dipsiz kuyusundan başka bir son olmayacaktır, er yada geç mutlak olacak aydınlığın galibiyetidir. İşte bizde o müjdeli günü yaşamaya ve yaşatmaya bir daha and içerek, tüm gönüldaşlarımızı ve partili yoldaşlarımızı bu kutlu davaya sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Biz Mücadelemize hiç yılmadan en ön safta yer alarak sahip çıkacağız. Biz makam ve mevki değil, Cumhuriyet devrimlerinin aydınlattığı medeni ve çağdaş bir ülke, özgür ve eşit yurttaşlık, umutlu ve mutlu bir gelecek, barış ve huzur dolu dünya istiyoruz. Biz bunları gerçekleştirmek için, bugün ve yarında bizlere hangi görev düşerse yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz.”

Seçimlerde, 15 yönetim kurulu üyeleriyle 172 delege sandığa giderek oy kullanacak ve yönetimi belirleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir