Giresun

DEVLETİN DAİRELERİ BOŞ KALDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,  tüm yurtta olduğu gibi Giresun'da da törenler ve çeşitli etkinliklerle  kutlandı.

İlk tören  Atatürk Meydanı'nda İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt’un Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Buradaki törende bir ilk yaşandı. Törene, Giresun Valisi ve Jandarma Böge Komutanı katılmadı.

Onların yeri boş kalırken, Belediye Başkanı Kerim Aksu da durması gereken yerde değil de diğer protokol üyelerinin durduğu yerde, Rektör Prof. Dr. Aygün Attar, Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan'ın hizasında durdu.

dc0d1b06c0

Törene kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin büyük bölümünün katılmaması yadırgandı. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk meydanındaki törenin ardından bu yıl Çotanak İlkokulunda yapılan ekinlikle kutlandı.  

Konuşmanın ardından öğrenciler 23 Nisan’la ilgili şiirler okudular. Daha sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrımı nedeniyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali, Jandarma ve Garnizon Komutanı ve Cumhuriyet Başsavcısı tarafından verildi.2014-423-3

Çotanak İlkokulunda düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Bekir Ergök, Jandarma ve Garnizon Komutanı J. Albay Selahattin Acara, Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Hüseyin Taşkın, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, öğrenci velileri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir