Giresun

DESTİCİ’DEN KONFERANS

BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NDE KONFERANS VERDİ mayıs-2 (42)

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Giresun Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından düzenlenen  "Türk Siyasetinin Teröre Bakışı" konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Güre Yerleşkesi'ndeki Rektörlük Konferans Salonu'nda kalabalık bir akademisyen ve öğrenci gurubunun izlediği konferansa, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar'ı överek başlayan Destici, "Giresun iki açıdan şanslı. Nüfusu 100 bini aşkın bir ilde 25 bin öğrenci var. Bu şehirde her üç kişiden biri öğrenci.Bir de uluslararası itibara sahip bir rektörünüz var. Bu Giresun ve ülkemiz için şanstır" dedi.

Konferansına Hatay Reyhanlı'da önceki gün yaşanan ve 46 yurttaşımızın ölümüyle sonuçlanan hain saldırıyı değerlendirmekle başlayan Destici, "Bir şeyler olacağı belliyidi.oraya heyet göndererek rapor hazırladık. Bu konuda Ak Parti hükümetini ve devlet birimlerimizi uyardık" dedi.

Bu saldırıdan ders alınması gerektiğini vurgulayan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Mülteci kamplarında kalanlardan kadın, yaşlı, çocuk ve hasta olanlar dışındakiler ülkelerine geri gönderilmeli, gerekirse bir tampon bölge oluşturulmalı" diye konuştu.

Terörle mücadelede önerdikleri; asker-sivil işbirliği, eğitimli birlikler, istihbarat, finans kaynaklarını kurutma, bölge halkının yanında olma, uluslararası desteği ortadan kaldırma gibi  6 başlığı hatırlatan Destici, şu andaki süreci anlamadıklarını belirterek, şunları söyledi: "Terörün bitmesini, kanın durmasını herkes ister. Bizde istiyoruz. Ama bu ülkenin askerini, polisini vuracaksın. Bombayı patlatıp masum vatandaşını öldüreceksin, sonra da elini kolunu sallayarak gideceksin. Bu nasıl bir çözüm?

Onlar biz yanlış yaptık,30 yıldır küresel güçlerin oyununa geldik, silahlarımızı bırakıp kendimizi Türk halkının vicdanına terk ediyoruz demiyorlar ki."

"Bu süreç PKK'yı pervasızlaştırdı" diyen Destici, KCK davası sanıklarının yargı paketi kapsamına alınarak serbest bırakıldıklarını hatırlatarak, "bir yargı paketiyle de PKK'lıları çıkaracaklar." dedi.,

Bölücü, ayrıştırıcı bir dil kullanılmamasını isteyen ve sağduyu çağrısı yapan BBP Genel Başkanı,"Biz bu toprakları emlakçıdan almadık, bedel ödeyerek aldık, ancak bedel ödeyerek veririz" şeklindeki sözeriyle salonda bulunanlarca alkışlandı.

mayıs-2 (52)

Konferans sonunda Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye teşekkür etti ve günün anısına plaket sundu. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir