Giresun

DESTEKSİZ KAPANMAYA TEPKİ

ODA BAŞKANI ERCAN AYHAN: "HERKES YAPTIKLARININ FATURASINI ÖDEYECEK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 17 günlük kapanma kararının ardından bir açıklama yapan Giresun Otelciler ve Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, zaten kapalı olduklarını belirterek, “10 milyon kişi 14 aydır iki ramazan geçirdi, insanlığımızdan utanır olduk” dedi.
Bugüne kadar Cumhurbaşkanına, bakanlara, Giresun milletvekillerine, valiliğe, federasyonlarına resmi yazılar yazarak sorunlarını anlattıklarını, destek istediklerini söyleyen Ercan, “esnafım için yalvardım. 14 ay oldu şu ana kadar hiç kimse bize şifahen dahi dönmedi, resmî yazılarımıza cevap vermedi” diye tepki gösterdi.
“BİZİ AÇLIĞA MAHKUM EDEN KARARLAR”
Kendisinin de üç tane işyerinin kapalı olduğunu ifade eden Ayhan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Tabi ki önce sağlık. Fakat biz Kahveci esnafı ve yasaklı meslek kolları 14 aydır intihar eden, işinden olan, eşinden boşanan, arsızlaşan, vs. esnaflarımız bas bas bağırdık; hiç kimse bizleri görmedi, duymadı ara elamanlarıyla 10 milyon kişi 14 aydır 2 Ramazan geçirdi insanlığımızda utanır olduk ve bizim hakkımızda karar verenler klimalı deri koltuktan bizi bu açlığa, yokluğa mahkum edici kararları aldılar. Diğer sektör temsilcileri bizleri sahipsiz bıraktı”.
“HERKES YAPTIKLARININ FATURASINI ÖDEYECEK”
Aynı zamanda Öz Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanı olan ve Ak Parti’de aktif politika yapan, geçen dönemlerde bu partinin il-ilçe başkanlığı, belediye başkan adaylığı gibi görevlere talipli olan Ayhan, esnafa desteğe engel olarak görülmesi halinde istifa edeceğini de ifade ederek, “Bir sıkıntı varsa ülkede herkes çekecek. Gariban, hayatını zaten idame edemeyen esnaf değil, bu işin sonunda da çok büyük vebal ve günah var. Bunlar benim esnafımın benden çok daha ağır ifadelerle haykırmamı istedikleri şeyler. Ben dozunu düşürerek yazdım. Herkes bir gün yaptıklarının faturasını ödeyecektir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir