Giresun

DENİZLERDE AV YASAĞI BAŞLADI

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada 15 Nisan 2016 dan itibaren su ürünleri genel av yasağının başladığı belirtildi.

Müdürlükten yapılan açıklama şöyle:

Su Ürünleri Kaynaklarımızdan ekonomik olarak yararlanmak, üretimi artırmak ve stoklarımızı korumak için uygulanan  genel av yasakları başladı.

15 Nisan-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında gırgır ağları ile su ürünleri avcılığı, 1 Mayıs-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında Algarna ile deniz salyangozu avcılığı, 5 Nisan-15 Haziran 2016 tarihleri arasında her türlü istihsal vasıtası ile Kalkan avcılığı yasak.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "1 Nisan 31 Ağustos 2016 tarihleri arasında Palamut ve Torik avcılığı yasaktır. Ancak 15-31 Ağustos tarihleri arasında çapari ile palamut avcılığı serbesttir.

Ordu İli, Ünye İlçesi, Taşkana Burnu'ndan Gürcistan sınırına kadar olan karasularımızda her türlü trol ile su ürünleri avcılığı dönem boyunca yasaktır.                 

Balıkçılarımızın avlanma usul ve esaslarına uymaları ve daha detaylı bilgi almak için müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir"denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir