Eğitim

Debboy’daki yüksek okul bölüm öğrencileri Bulancak’a taşınıyor

1976 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren binayı boşaltma kararında sona geliniyor. Giresun Üniversitesi’nin merkez Gazipaşa (Debboy) yerleşkesindeki Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesindeki bazı bölümdeki öğrencilerin Bulancak Meslek Yüksek Okulu’na taşınması konusundaki son kararı YÖK verecek. Üniversiteden yapılan açıklamada bu konudaki planlama ve talebin YÖK’e sunulduğu kaydedildi.

Eğitim öğretim hizmetlerinin kalitesini daha da artırmak için bu kararın alındığı belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Bunu yaparken, şunu önemle belirtmek isteriz ki, Bulancak’tan getireceğimiz öğrenci sayısı ne kadar ise, Bulancak’a taşıyacağımız Teknik Bilimler Meslek Yüksekokuluna kayıtlı öğrenci sayısı da o kadar olacaktır.Kısacası, Merkezde bulunan Gazipaşa (Debboy) Yerleşkesinde  bir öğrenci eksilmesi asla söz konusu olmayacaktır.

Bu planlamamız önce YÖK’e sunulacak; YÖK’te kabul görürse, 2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren kademeli olarak uygulamaya alınacaktır.

Bu bilgiler dışındaki maksat dışı haber ve paylaşımlara itibar edilmemesini; Üniversitemizin şehrimizin tüm paydaşlarını ilgilendiren her kararında çok hassas davrandığının bilinmesini, değerli  kamuoyumuza saygıyla arz ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir