GiresunManşet Üstü

DAVUTOĞLU’NUN DEFTERİ

Önceki dönem Başbakanlarından Ahmet Davutoğlu, Sakarya’da yaptığı bir konuşmada, “Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok kişi insan yüzüne çıkamaz; 7 Haziran ile 1 Kasım arası en kritik dönemlerden biri!” demiş.
 
Hatırlayın!..
Bahsedilen dönem siyasi tarihimizin dönüm noktasıdır.
PKK ile ittifakla, mutabakatla başlayan çözüm sürecinin hemen ertesinde bir başka sürece evrilme o tarihlerde yaşanmıştır.
IŞİD, PKK saldırıları o dönemde yoğunlaşmıştır. 
300’e yakın yurttaşımız, analar, babalar, çocuklar, Ankara Garında, Suruç’ta, başka yerlerde üzerlerine bomba kurşun yağdırılıp katledildi, ülke kan gölüne döndürüldü.
Böylece siyaset üstünde baskı oluşturulmuş, 7 Haziran AKP-MHP-CHP ekseninde süren koalisyon görüşmeleri sona erdirilerek sandıktan çıkan irade yok sayılmış yeniden seçime gidilmiştir.
Seçimden başarıyla çıkan Başbakan ve partisinin genel başkanı sıfatıyla görevini sürdüren Davutoğlu, saraya çağrılarak azledilmiştir.
15 Temmuz’un hainleri yine o dönemde iktidarla olan yollarını ayırarak darbe girişimi tasarlamışlardır.
Cumhuriyet ve parlamenter demokrasinin yerine tek adam yönetimine dayalı başka bir yönetim sistemine giden yolun taşları bu şekilde döşenmiştir.
 
Ak Parti’nin bu süreçlerde etkin rol alan isimlerden birisi, karakutusu bizzat Davutoğlu’nun kendisidir.
O’nun eski defterinde kayıtlı olanların açığa çıkarılması gerekir.
Kendisi, kendisine ve kendisi gibi AKP dışı kalmış unsurlarla birlikte oluşumunda yer aldığı yeni kurulacak partiye dokunulmaması için nazire yapacağına, eski yandaşlarına, yoldaşlarına ima yollu mesajlar göndereceğine bu ifadelerine açıklık getirmeli, hatta savcılığa çağrılarak ifadesine başvurulmalıdır. 
Hadi ötekileri geçtik, terörle mücadele konusunda birilerini sokağa çıkaramayacak kadar bilgiye sahip olup da bunu söylememek, gizlemek nasıl açıklanır?
Bir suç varsa, ki bunun adı teröre yardım ve yataklık demektir; hesap sorulacak önce Başbakan olduğu için kendisidir.
Konuş ‘Serok Ahmet’, ne biliyorsun anlat, afaki laflarla kimseyi töhmet altında bırakma! 
Tayyip Erdoğan galiba yine kendisine zayıf bir rakip daha yarattı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir