AktüelGiresun

CUMHURİYET RESEPSİYONU’NA KATILIM YOĞUNDU

Cumhuriyet'in kuruluşunun 90'ıncı yıl dönümü Vali Hasan Karahan eşi Şule Meral Karahan’ın davetleriyle Cumhuriyet Resepsiyonu’na katılım yoğundu.2013-1634-22Konukları kapıda karşılayan Vali Karahan eşi Meral Karahan,  resepsiyon boyunca tüm masaları ziyaret ederek bayramlarını kutladı, ve onlarla bir süre sohbet etti.

VALİ KARAHAN'DAN GİRESUN'A ÖVGÜ

DSC_8765

Vali Karahan, resepsiyonda yaptığı konuşmada, cumhuriyet kutlamalarının her ilde olduğu gibi Giresun'da da büyük bir coşkuyla gerçekleştiğini belirterek“Birlik beraberliğimizin her zaman önemli olduğunu biliyoruz. Bu birlik beraberlik ve huzur ortamında Cumhuriyetimizin 90. Yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizde güzel günler yaşanıyor. İnşallah daha da güzel günler yaşanacak. Çünkü biz 1000 yıllık tarihimizde vatanı  milleti için kutsal değerleri için can vermekten çekinmemiş bir milletiz. Giresun’umuzda bu yönden öncü bir ilimiz. Özellikle Kurtuluş Savaşında ve Çanakakale harbinde ki katkıları inkar edilemez. Ve bugünde Cumhuriyetimizin sadık, Cumhuriyetin gelişmesi ve kalkınması için elinden geleni yapan huzurlu, sakin, sorunsuz bir vilayette çalışmanın mutluluğunu yaşıyorum. Giresun’u bu günlere taşıyan 90 yıldır Giresun’da taş taş üstüne koyarak bu güzel şehri imar edenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

DSC_8777 Atatürk’ün sevdiği şarkılardan bir demet  sunulan resepsiyonda oynanan zeybek oyunu büyük beğeni topladı. Cumhuriyet Pastası Vali Hasan Karahan, eşi Şule Meral Karahan ile Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ve eşi tarafından kesildi.DSC_8767

Resepsiyona Vali Hasan Karahan ve eşinin yanı sıra , Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, eşleriyle birlikte Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Şahin, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Vali Yardımcıları Bekir Ergök, Yüksel Çelik, Barış Demirtaş,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Selahattin Acara ile askeri yetkililer, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, AK Parti İl Başkanı Hasan Aydın, CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, MHP İl Başkanı Ozan Köymen, bazı siyasi parti yetkilileri, daire amirleri, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş yetkilileri, şehit yakınları ve gaziler, muhtarlar ile yaşlılar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir