Giresun

CUMHURİYET KUTLAMASINA YAĞMUR ENGELİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 93. yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Valilik önünde Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan kutlama törenleri 29 Ekim Cumartesi günü Vali Hasan Karahan’ın tebriklerin kabulü ile devam etti.

 Hava muhalefeti sebebiyle 19 Eylül Spor Salonunda devam eden törenler, Karahan ve Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun törene katılanları selamlaması ve bayramlarını kutlamasıyla başladı.

Vali Karahan törende yaptığı konuşmanın ardından  Giresun Sosyal Bilimler Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri tarafından okunan şiirlerle devam eden törende; Halk Eğitim Müdürlüğü sorumluluğunda 7 bölgeden halk oyunları gösterileri, Giresun Spor Lisesi tarafından hazırlanan gösteriler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sorumluluğunda karate ve taekwondo gösterilerinin ardından, öğrenciler tarafından oluşturulan kulede Türk Bayrağı açıldı.

Törene; Vali Hasan Karahan, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Demir, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir