Aktüel

CUMHURİYET KADINLARI 29 EKİM KADINLAR DERNEĞİ’NDE BULUŞTU

Bir süre önce kurulan 29 Ekim Kadınları Derneği Giresun Şubesi’nin Kit-Tur Otel’de düzenlediği ilk etkinliği coşkulu geçti. Pandemi koşullarına uygun şekilde gerçekleşen etkinliğe 100 davetli katıldı.
CUMHURİYET BİR KADIN DEVRİMİDİR
Etkinlikte konuşan Şube kurucu başkanı Emine Şenel, Derneğin 1 Eylül 2020’de Av. Şenal Sarıhan’nın genel başkanlığında kurulduğunu belirtti. Şenel, cumhuriyetin bir kadın devrimi olduğuna vurgu yaptı ve Atatürk’ün ilke ve devrimlerini, yaşatacaklarını, genelde insan hakları, özelde kadın hakları konusunda mücadele ettiklerini söyledi.
TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ
Emine Şenel, “Dünya ve ülke kadın hareketinin ve cumhuriyet devrimlerinin kadının toplumsal yaşama eşit katılımı için açtığı yolu izleyerek, toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini yaratmak için çalışacağız. Sosyal hukuk devletinin gereklerine uygun olarak yasal planda ve yaşam içinde, sosyal ve siyasal alanda kadınların statüsünü yükseltmenin mücadelesini vereceğiz. Olmazsa olmazımız olan laiklikten ödün vermeyeceğiz” diye konuştu.
29 Ekim Kadınları Derneği Giresun Şubesi yönetimi şu isimlerden oluşuyor: Nermin Özkaya, Emine Altun Şenel, Seçilay Met, Şerife Aksu, Zeynep Kabadayı, Ayşe Başkan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir