EğitimGiresun

CUMHURBAŞKANI YÜZYÜZE EĞİTİMİN TARİHİNİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında üç hafta sonra bir araya gelen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi.
Toplantı sonrasında açıklama yapan Erdoğan, tüm partilere yeni Anayasa çağrısı yaparak, “Belki de ülkemizde yeni bir anayasa tartışması başlamalıdır” dedi.

KÖY OKULLARINDA 15 ŞUBAT’TA EĞİTİM BAŞLIYOR
Erdoğan, okulların açılmasıyla ilgili olarak “15 Şubat’a köy okulların açılmasını kararlaştırdık. Olağan bir artış söz konusu olursa eğitime yeniden ara verilecektir. Özellikle söyleyeyim. 8 ve 12 sınıflar ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretimin 1 Mart’tan itibaren hazırlıklara başlanacak. Vaka sayısının düşüşüne göre esnaflara yönelik kısıtlamalar için gerekli takvimin başlatılmasını hazırlıyoruz.” ifadesini kullandı.

Corona tedbirleri nedeniyle uzun süredir büyük sıkıntı yaşayan esnafın da gözü bu toplantıdaydı. Ancak Erdoğan, tedbirlerin gevşetilmesini bekleyen esnafın bir müddet daha beklemesi gerektiğini söyledi. Erdoğan şu ifadeleri kullandı; *Vakaların belirli bir sayının altına düşmesi ile birlikte esnaflarımıza yönelik kısıtlamaların kademeli olarak gevşetilmesi ile ilgili takvimi de başlatmayı planlıyoruz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir