GiresunSpor

Cumhur ittifakında Giresunspor çatlağı. MHP’den destek çağrısı

Ak Parti İstanbul milletvekili Nurettin Canikli’nin Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet’e karşı henüz bilinmeyen bir nedenle tavır almasının ardından partisine mensup belediye başkanları ve yönetici kişilerin de yönetimden uzak durma eğilimi sürüyor. Ancak Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi, Ak Parti gibi düşünmüyor.

MHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Denizhan Usta, vergi ve SSK borçları nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan Giresunspor’a sahip çıktı. Usta, “Vergi ve SSK borçlarının yapılandırılması noktasında Giresunspor’un kesinlikle önünün açılması gerekiyor. Sosyal medyada başlatılan kampanyaya da destek veriyorum. ‘Giresunspor’un teminatı Giresunlulardır’” dedi.

Usta, Spor Toto Süper Lig’de şehrimize temsil eden Bitexen Giresunspor’un yaşadığı sıkıntıları herkesi derinden üzmesi gerektiğini kaydederek, şunları söyledi: “Bildiğiniz üzere Giresunspor Yönetimi yazılı bir açıklama yapmış, vergi ve ssk borçları sebebiyle üç puanın silinebileceğini ifade etmişti. Böylesi bir açıklama ve Giresunspor’un gelmiş olduğu durum her Giresunluyu üzdüğünü düşünüyoruz. Çünkü hepimiz Giresun’da yaşıyoruz. Giresun’da iş yapıyor ve para kazanıyoruz. Giresunspor, Giresun’umuzun en büyük markası. Bu markayı koruyup kollamak herkesin en birinci görevi olmalıdır. Bu noktada herkesin Giresunspor’a destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Vergi ve SSK borçlarının yapılandırılması noktasında Giresunspor’un kesinlikle önünün açılması gerekiyor. Sosyal medyada başlatılan kampanyaya da destek veriyorum. ‘Giresunspor’un teminatı Giresunlulardır’ Biz bunu diyebiliyorsak herkes üzerine düşen görevi yapmalı ve Giresunspor’un önünün açılması gerekiyor. Geldiğimiz noktada her futbol kulübüne hemen hemen vergi ve SSK’dan indirim ve yapılandırma yapılıyor. Bu noktada Giresunspor sahipsiz mi? Giresunspor yarın avuçlarımızın arasından giderse bunun vebali herkese kalır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir