Aktüel

ÇOŞKULU KUTLAMA…

"1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" Giresun'da sendika ve siyasi partilerin katılımıyla kutlandı.  i7tfg380dk9gmk60j47hhl

Debboy'an yürüyüşle başlayan ve Topal Osman Ağa Meydanı'nda sona eren yürüyüşe, Türk İş, Kesk, Belediye İş Sendikası, CHPGiresun İl Örgütü, EMEP, Halkevleri Giresun Şubesi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Polis, herhangi bir taşkınlık olmaması için yoğun güvenlik önlemi aldı. Kutlama alanına girişlerde sıkı aramalar yapıldı.

Türk-İş İl Temsilcisi Hüseyin Özdem,alanda yapıtığı kınuşmada,  tüm dünyada 1 Mayıs'ta emekçilerin, emeğinin uğradığı haksızlıklara karşı sesini yükselttiği gün olduğunu söyleyerek, "Toplumsal barış ve huzurun sağlanması demokratikleşme ile mümkündür. Özgürlükçü ve çoğulcu bir demokrasi için çaba gösterilmelidir. Anayasa, katılımcı demokrasinin tüm kurum ve kurallarının sağlıklı işleyeceği bir yapıya kavuşturulmalıdır. Emekçilerin çıkarlar savaşta değil barıştadır. Demokrasiyi herkes için istiyoruz çünkü bunu hak ediyoruz" dedi.

Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Erdem Mert de, taşeronlaşmaya acilen son verilmesini isteyerek, 1 Mayıs'ı her zaman şölen havasında kutlamak istedikleri halde çalışma hayatındaki sıkıntıların her zaman kendilerini mücadelenin içerisine ittiğini ifade etti.Yapılan konuşmaların ardından davul zurna eşliğinde Giresun karşılaması oynayan işçiler olaysız dağıldı.

5va9g6y93vwz46t05l0a26

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da mitinge katılanlar arasındaydı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir