Kültür - Sanat

ÇOCUKLARIN CUMHURİYETİ..

Giresun Belediyesi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Benim Cumhuriyet’im” konulu resim yarışması sergisi ve ödül töreni yapıldı. 

 

Can Akengin Sanat Galerisi’nde gerçekleşen sergi ve ödül töreninde dereceye giren öğrencilere ödülleri ve teşekkür belgesi Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Sanatçı Metin Uca ve Derya Sayın, tarafından verildi. 

00j77ggv8058rh4800aw83

Yarışmada; İlkokullarda Yeşil Giresun İlkokulu’ndan Barış Kabacaoğlu, Ortaokullarda Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Abdullah Burak Direker, liseler de ise;Giresun Güzel Sanatlar Lisesi’nden İrem Sezer birinci oldu.

 

İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Celal Azmi Gedikoğlu juri özel ödülüne layık görüldü. 

Ayrıca resim yarışmasına katılımlarından dolayı da Özel İş Okulu öğrencilerine Aksu, tarafından gazi ve jüri üyelerine teşekkür belgesi takdim edildi.

4ozc57x12pud47s15p0e2v

Burada bir konuşma yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi bizlerde gençlere ve çocuklarımıza emanet edeceğiz. Bu bilincin oluşması açısından çeşitli etkinliklere imzamızı attık. Bunlardan bir tanesi de Cumhuriyetimizi konu alan resim yarışmasıydı. Çok sayıda katılımın olması doğru yolda ilerlediğimizi gösterdi. Birbirinden değerli eserler vardı. Ödül alanlar kadar yarışmaya katılıp ta dereceye giremeyenler bizler için son derece önemli ve değerlidirler. Katılan tüm okullara ve öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretçiler tarafından sergide bulunan birbirinden güzel eserler tek tek incelenerek beğeni topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir