Giresun

ÇOCUKLARA VALİ GÖZETİMİNE UYGULAMALI RİP BİLGİLENDİRMESİ

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü ve Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde kalmakta olan çocuklara boğulma olaylarına karşı önlemler ve RİP akıntısıyla ilgili bilgilendirme yapıldı. ;

Polisevi Plajındaki etkinlikte, boğulma olaylarının en sık görülme şeklinin “Çeken (Rip)  Akıntı” olduğuna dikkat çekilerek bu tür akıntının özellikle Karadeniz kıyılarında sürekli olarak meydana geldiği belirtildi.

Etkinliğe katılan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları yaptığı açıklamada; “Karadeniz’de rip akıntısına dikkat çekmek için bugün sevgi evlerindeki çocuklarımızı Emniyet Müdürlüğümüzün Plajında misafir ettik. Burada Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzden bir antrenörümüz eşliğinde çocuklarımız hem denize girme imkânına kavuştular hem de ters dip akıntısıyla ilgili bilgi aldılar. Bütün vatandaşlarımıza ricam özellikle dalgalı havalarda denize girmemeleri. Ters rip akıntısıyla karşı karşıya kaldıklarında akıntıya karşı yüzmeye çalışmamaları, kendilerini bırakmaları ve akabinde de akıntının etkisinden kurtuldukları an en yakın kara noktasına yüzmeleri. Bu konuda maalesef zaman zaman acı olaylarla karşılaşıyoruz. Bu acı hadiselerin yaşanmaması için tüm hemşerilerimizden bu hususlara dikkat etmelerini rica ediyorum. Ayrıca yine İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından Sevgi Evlerimizdeki çocuklar bugün misafir edilecekler. Onlara ikramlarda bulunulacak ve eğlenceli keyifli gün geçirmeleri için polis ağabeyleriyle beraber aktiviteler gerçekleştirecekler. Bu vesileyle de İl Emniyet Müdürümüze ve personellerine de teşekkür ediyorum”  dedi.

Etkinliğe ayrıca, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay B. Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, emniyet personeli, yüzme antrenörleri ve çocuk evleri sitesi çocukları katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir