AktüelGiresun

VALİ: ÇOCUK İŞÇİ ÇALIŞTIRILMAYACAK…

Hollanda İşçi Sendikaları temsilcileri Celil Çoban ve Mail Urker fındıkta çocuk işçilerinin çalıştırılmasıyla ilgili bugün Vali Dursun Ali Şahin’le bir görüşme gerçekleştirdiler.

Hollandalı konuklar önümüzdeki aylarda çocuk işçiliğinin önlenmesi ile ilgili Giresun’da yapacakları toplantı konusunda Vali Şahin’den destek istediler.

İlimizde göreve başladığı ilk günden bu yana fındık işçilerinin yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve çocuk işçiliğinin önlenmesi konusunda etkin bir çalışma yürüttüğünü belirten Vali Şahin, “İl Merkezi ile birlikte 3 İlçemizde modern geçici işçi konaklama yerleri yaptık. Bu konaklama merkezlerinde çamaşır makinasından, bulaşık makinasına, banyo vb her türlü konfor bulunmaktadır.  Gelen işçilerin yemeklerini de karşıladık. Çocuklar için de oyun alanları oluşturduk” dedi.

Gelecek yılki planlamalarla ilgili de bilgi veren Vali Şahin, “Çocuk işçilerinin çalıştırılmaması konusunda ilgili birimleri şimdiden uyarıyoruz. Küçük yaşta çocuklar olursa bu çocuklarımızı yurtlara yerleştirerek her türlü  sportif ve sosyal etkinliklerden yararlanmasını sağlayacağız. Eğer daha küçük çocuklarımız olursa sosyal hizmetler İl Müdürlüğü programları çerçevesinde yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Ziyarette TNYOB ZMO Giresun İl Temsilcisi Türker Akgün, Fındık-SEN Genel Başkanı Kutsi Yaşar ve Tüm-KÖYSEN Ordu  İl Temsilcisi Zekai Sağra da hazır bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir