GiresunManşet Üstü

ÇITLAKKALE’DE 3 EV BOŞALTILIYOR

Çıtlakkale Mahallesi 127.sokaktaki toprak kayması sürerken,Giresun Valiliği tedbir amaçlı olarak 3 konutun boşaltılması kararı alındı. 1 konut boşaltılırken, 2 konutun ise tahliyesi devam ediyor.

Bu arada, Vali Hasan Karahan başkanlığında toplanan Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (Kriz Merkezi) bölgede risk analizleri ve alınacak tedbirlerle ilgili konular görüştü. Merkez müdürü Halil Topatan, yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi sundu.

Vali Karahan, bölgede jeolojik ve jeotermik etüt yapmak üzere 2 makinanın çalışmalara başladığını söyledi. Alanda günde 2-3 kez gözlem yapılmasını isteyen Vali Karahan, konunun hassasiyetine dikkat çekerek her ilgili kurumun teyakkuzda olması talimatını verdi.

Toplantıya Vali Hasan Karahan’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak,  İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Albay Mustafa Gezer, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil Topatan, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal,  İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Külekçi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cengiz Varol, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Kahraman Temur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı, DSİ 226. Şube Müdürü Mehmet Geldi ve diğer yetkililer katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir