Giresun

ÇİKOLATA-FINDIĞIN PARKINI ORDU KAPTI.

İYİ UYKULAR GİRESUN…GİRESUN'UN FINDIĞIN BAŞKENTİ OLMASI SADECE LAF…BİZİMKİLER ŞOV PEŞİNDE KOŞARKEN,.ORDU VALİLİĞİ'NİN BÜROKRATLARI 5 MİLYONLUK ÇİKOLATA-FINDIK PARKI PROJESİ HAZIRLADI. DOKA ONAYLADI

Ordu- Giresun Havalimanı'nın batısına dünyanın en büyük “Ordu Fındık ve Çikolata Parkı" yapılıyıor. 

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen projenin çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Toplam 5 milyon TL maliyeti olan ve yüzde 75’ini DOKA’nın, yüzde 25’inin ise projenin ortaklarının karşılayacağı projenin son durumu hakkında konuşan Ordu Vali Yardımcısı Yemen Bayrak, DOKA’nın Çikolata Park projesi için söz verdiği yüzde 75’lik ödeneğin onaylandığını söyledi.

Vali Yardımcısı Bayrak, “Bölgemizde ve ilimizdeki fındık üretim potansiyelini yerelde değerlendirmek suretiyle bölgesel ekonomiye ve ülke ekonomisine katkı sağlamak, fındığı katma değeri yüksek ürüne dönüştürmek, bölgeye özgü fındık ve çikolata çeşitliliğini artırmak, fındık ve çikolatanın özdeşleştiği yeni markalar oluşturmak, diğer yöresel ürünler ve yöresel yiyeceklerin vatandaşlarımıza sunulacağı, ayrıca bu alanda ulusal ve uluslararası ölçekte iç ve dış turist hareketliliğine de hitap eden bir cazibe merkezi oluşturmak amacıyla ‘Ordu Fındık ve Çikolata Park’ projesini geliştirdik. Projemizi hayata geçirmek için çalışıyoruz. 5 milyon TL olan proje bedelinin yüzde 75’ini DOKA karşılayacak. Yüzde 25’ini ise proje ortaklarımız karşılayacak. DOKA şuanda sağlayacağı desteği onaylandı. Şimdi ise DOKA ve proje ortakları arasında imzalanacak protokolün ardından projemiz ihaleye çıkartılacak. 2014 yılında projenin hayata geçmesini tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir