Siyaset

CHP’NİN 19 MAYIS AÇIKLAMASI CANİK’TEN

CHP Bulancak İlçe Başkanı Fatma Karaibrahim Canik, “19 Mayıs 1919’da ülkemiz kısmen işgal edilmiş halde ve emperyalist ülkelerce paylaşılma noktasında yönetiliyordu. Bugün de görüyoruz ki AKP iktidarı, almış olduğu kararlarla ülkemizi o zamanki kabul edilemez duruma sürüklemektedir” dedi.

Canik, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada iktidarın uygulamalarını eleştirerek “Patriot füzelerinin konuşlandırılması, kökleri muhtemelen yurt dışı kaynaklı “barış süreci” adı verilen durum ve “akil insanlar”, anayasa değişimi ve başkanlık sisteminin dayatılması, T.C’nin kaldırılmak istenmesi, Milli Bayramlarımızın coşkuyla kutlanmasının engellenmesi gibi uygulamalar bizce ülkenin bağımsızlığına gölge düşürmektedir” ifadelerini kullandı.

Ülkeyi yöneten Başbakan, bir zamanlar “kardeşim” dediği Suriye Devlet Başkanı ile el-ele, sarmaş dolaş pozlar verirken, şimdilerde düşman kesilmiş bulunmakta. Yine Sayın Başbakan teröristlerle kucaklaşan BDP’lilerin dokunulmazlığını kaldırmaktan dem vururken, şimdi BDP’lilerle, İmralı canisi ile görüşme halinde. Bu çark etmelerin bu ülkenin menfaati için değil, müttefik dediğimiz ülkelerin planları için yapıldığını düşünmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

CHP Bulancak İlçe Başkanı Fatma Karaibrahim Canik açıklamasında şunlara değindi:

“19 Mayıs1919’da ülkemiz kısmen işgal altındaydı, Emperyalist güçler ülkemizi paylaşma ve yönetme noktasına gelmişti. Sevr Antlaşması ülkemizin gırtlağına dayatılmıştı. O gün Mustafa Kemal vatanın bağrından çıkıp gelmiş, ülkemizi bağımsızlığına kavuşturmuştu.

Bugünde Ülkemizin normalleşmesi ve yeniden tam bağımsızlaşması için mutlak suretle AKP iktidarından kurtulması gerekir. Bu minvalde 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkarak, Milli Mücadeleyi başlatan Ata’mızı saygıyla anarak, bu anlamlı günü gençlere armağan ettiği için, genç bir ilçe başkanı olarak ayrıca minnettarlığımı sunar, geleceğimiz olan gençlerimizin bayramını kutlarım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir